Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes most bankszámlát...

Hol érdemes most bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! K&H-nál vagyok jelenleg, bankkártyát akarok cserélni éppen és azon gondolkozom ha van jobb lehetőség akkor máshová megyek át. Kinek mi a tapasztalata?

2013. máj. 18. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha preferálod a magyar bankokat és szereted az olcsóságot, akkor Gránitbank.


Ha nem, akkor nem tudom, külföldi bankokban nem bízom, se nem szeretem őket.


Ha érdekel és konkrét kérdéseid lennének, írj nyugodtam.

2013. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kérdésed alapján lehetetlen megmondani, hogy számodra melyik bank, melyik konstrukciója lenne az előnyös. Az előző hozzászóló a Gránit Bankot ajánlja, pár hónapja én is azt ajánlottam, de az új számlacsomagok már nem feltétlenül kedvezők annyira, mint más bankok konstrukciói. A betéti kamataik viszont még mindig kimagaslók.


Ha havonta van 150 ezer forint bevételed, ami a számlára érkezik => [link] <= Ekkor minden tranzakció ingyenes.


Ha havonta legalább 4 tranzakcióval legalább 50 ezer forintot felveszel, átutalsz, vásárolsz => [link] <= Itt a vásárlás ingyenes, az átutalásnál csak a tranzakciós adót hárítják át, a KP felvétel pedig havonta 2 alkalommal összegtől függetlenül 135 forint. (A legolcsóbb bankkártya éves díja 2606 forint.)


Ha semmilyen bevételed nincs => [link] <= Itt semmilyen feltétel nincs, a számlavezetés ingyenes csak a kártyának van éves díja (1 évben 1490 forint, aztán 2990 forint). A vásárlás ingyenes, átutaláskor minimum 50 forintot, de maximum a 0,2%-os tranzakciós adó maximumát hárítják át, a készpénzfelvétel pedig havonta az első 2 esetben a tranzakciós adó 0,3%-os mértékével egyezik meg.

2013. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


Ha a banki háttereket is nézzük, akkor a Raiffaissen nem biztos megoldás, mert több éve nyereségtelen, és lehet az OTP rá is kitűzte a felvásárlási szándékát, nem csak az MKB-ra.


Erste is veszteséges egy ideje.

2013. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Mi a helyzet a K&H-val? Arról senki nem írt!
2013. máj. 18. 14:33
 5/9 A kérdező kommentje:
Teljesen jóknak néznek ki az okos csomagjaik, ha teljesítem a feltételeket még a havi díjat is visszafizetik nekem. Arról nem is beszélve hogy minden ingyen van náluk.
2013. máj. 18. 14:36
 6/9 anonim ***** válasza:

# 3:


Nem értem, hogy a Raiffeisen vagy az Erste veszteséges működése milyen szinte befolyásolja azt, hogy JELENLEG melyek a legkedvezőbb bankszámlakonstrukciók. Nem életünk végéig kell bankot választani, hanem ki kell választani a legkedvezőbb konstrukciót most, aztán ha változnak a feltételek és más jobbat nyújt, át kell menni oda.

2013. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam hogy életünk végéig, de az OTP jelenleg bankfelvásárlásokon gondolkozik, amiben esélyes résztvevő a Raiffaissen is.


Ha most szeptembertől megveszi, akkor a kedves kérdező, csak szeptemberig élvezi a számla előnyeit? Mert fene tudja hogy az OTP utána milyen kondíciót szab ki.


K&H-ról én nem tudom, szerintem jobban jársz az említett Sztár csomaggal a Gránit Banknál.

2013. máj. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem indiszkréten hogy Gránit közeli vagy?
2013. máj. 18. 16:23
 9/9 anonim ***** válasza:

nem, csak tudom hogy a külföldi bankok nem viselik jól a magyarországi helyzetet.


Ha halgattad volna pl. Csányi Sándort (otp "egyik" tulajdonosát), ő is megmondta, azok a bankok, akiknek anyabankjuk van, vagy nem magyarok, nagyon megszívták ezt a rendszert).


De nyugodtan nyiss Raiffaissen-t, vagy Erste-t, Cib-et ezek közül valamelyiket, vagy valamelyikeket úgyis megveszi az OTP.

2013. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!