Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes most euro hitelt (...

Gelazso kérdése:

Érdemes most euro hitelt ( vagy frank) felvenni? Hiszen ennél már sokkal rosszabb nem lehet a váltásárfolyam, csak javulhat s igy automatikusan csökken a forint befizetés, vagy nem?

Figyelt kérdés
2013. máj. 25. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
15-20Forintott siman mozoghat felfele az euro foleg ha Viktorek es Guluszemu csapata belehuz... Meg netan emelnek a kamatlabon bar jelenleg ez nincs kilatasban de nem lehet tudni. Amugy a deviza hiteleknel nem is azonos kamat szokott lenni!
2013. máj. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

15-20 forint nem sok. 2008-ban 240-ről ment fel 300-ra. Ez 25% emelkedés. Ha most 20 forintot mozogna felfelé 290-ről 310-re, az csak 6% emelkedés. Remélem érződik a különbség.


Ennek is megvannak a maga kockázatai. Most tényleg alacsony az euró alapkamata, de ha ezt növelnék, mert elindulna az EU kifelé a válságból, akkor megint nehéz helyzetben lennél.


Úgy gondolom erről a kérdésről (hogy eladósítod magad sok pénzzel, hosszú távra), nem egy gyakorikérdéseken kellene egyedül érdeklődnöd. A neten rengeteg oldal van (most már, a válság óta), ami részletesen leírja a devizahitelek előnyeit és hátrányait. Keresd fel ezeket.


Én viszont 2009-ben vettem fel euró alapú autóhitelt és elképesztően jól jártam vele a forint alapúhoz képest.

2013. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magyarországon már nem adnak devizahitelt, csak ha van deviza jövedelmed.
2013. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!