Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent a hitelképességi...

Mit jelent a hitelképességi bírálat? Miket néznek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Lakáshitel/házhitelre gondoltam.
2013. máj. 27. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Jövedelem, lakás piaci értéke, munkahelyen mióta vagy...
2013. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Folyószámlahitel gondot jelenthet ilyenkor? Folyamatosan megy a számlámra a fizetés, így folyamatosan "fizetve" van.
2013. máj. 27. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azért átgondolnám hogy egy folyószámlahitel mellé egy lakáshitelt is felvegyek-e. És ha nem tudod fizetni? Akkor nem marad házad...
2013. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hitelképesség vizsgálatnak pont az a lényege, hogy minden személyes adatodat, pénzügyi szokásodat, meglévő hiteleidet (a hitelkeret és a hitelkártyák is hitelnek számítanak még akkor is, ha vissza van töltve a keret, vagy sose használtad) megvizsgálnak, ezen kívül megnézik a munkáltatód adatait, a jövedelmedet, az eltartottak számát, a megélhetési költségeket, a folyószámlád minden egyes tételét, stb
2013. máj. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem egyedül venném fel a hitelt, és a hitel folyamatosan törlesztve van, és folyamatosan csökken. A fizum nőtt május óta, így a hitelkeret is nőni fog,és nem éri el a keret felét, hó végén fizu előtt. Nem most akarunk még felvenni, csak érdeklődök már előre,h miket néznek, mire kell ügyelni. Párom 10éve dolgozik egy helyen, hivatalosan bejelentve, én szintén így 5 éve.
2013. máj. 31. 15:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha vki megigényelte bármikor a folyószámlahitelt, akár folyószámla nyitáskor, az már gond? Ha nem is volt mínuszba? Nálam mondták,h automatikusan lehet, ha min 3 hónapig jön rá a fizu és nem kerül semmibe, addig amíg nincs az ember mínuszba. Én jobbnak láttam ezt, mint a diákhitelt, azért vettem végül igénybe.
2013. máj. 31. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben okoz gondot a folyószámla hitelkeret egy újabb hiteligénylésnél, de mindenképpen figyelembe veszik a meglévő hitelkeret nagyságát akkor is, ha ki van használva és akkor is, ha teljes egészében vissza van töltve. Pl ha van egy 300.000Ft-os hitelkereted, amiből csak 100.000Ft-ot költöttél el, a bank ezt nem veszi figyelembe, hanem a a teljes kerettel számol.


Azt javaslom, hogy lakáshitel igénylés előtt töltsd vissza a teljes keretet és amennyire tudod, csökkentsd le, vagy szüntesd meg, ha bezavar a hitelképességetekbe.



. (Nem az számít, hogy mennyi

2013. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!