Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » GYED-en vagyok és szeretnénk...

GYED-en vagyok és szeretnénk a lakást eladni és másikat venni. Vehetünk-e fel lakáshitelt a gyed alatt, ha a férjem lenne az adós és én az adóstárs?

Figyelt kérdés
A férjemnek 150 körül van a nettója, nekem meg valószínűleg a gyedplafon lesz, bár még nem kaptam, mert még a TGYÁS jár. Próbálkoztam a neten nézegetni utána, de nem találok információt, vagy ha igen, akkor kicsit ellentétesek. Próbáltam telefonálni is, de azt mondták, hogy be kell menni . Kisbabával nem szívesen ücsörögnék egész nap bankokban, és egyelőre még csak elvi szinten érdekelne a dolog. Szóval? VAn aki már esetleg konkrétan vett fel gyed alatt lakáshitelt? Mik a tapasztalatok?
2013. máj. 29. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi úgy vettünk fel 3 éve, gyeden voltam és én voltam az adóstárs. OTP-s hitel, most próbálunk megszabadulni tőle :-(
2013. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy nekem akkor már csak 3 hónap volt hátra a gyedből és utána mentem vissza dolgozni.
2013. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy az adósnak legyen bér jellegű jövedelme, az adóstársnak megfelel a gyed is. A gyed, gyes, családi pótlék kiegészítő jövedelemnek számít, önállóan nem tudnál hitelt igényelni ezekkel a típusú bevételekkel, de adóstárs az lehetsz így is és beszámítják a bevételedet is.


Kb mennyi pénzetek lesz a lakás eladásból és milyen értékű másik lakást kerestek?

2013. máj. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha minden jól menne egy olyan 5-6 millió maradna vissza a ház eladása után, ha kiegyenlítjük a rajta lévő jelenlegi lakáshitelt. Amiket nézünk házakat olyan 14-15 körül hirdetik, tehát kb. 8-9 millióra lenne szükségünk hitelbe.
2013. máj. 29. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben van a hitelképességetek 9 millió Ft-ra is a gyeddel, a családi pótlékkal és a férjed jövedelmével együtt, de ne számítsatok rövid futamidőre. Az önerő mértéke is megfelelő lesz, bár nem tudom, merre van az ingatlan, pl ha nagyobb város, vagy valamilyen kiemelt település, akkor bármelyik bank jó lehet.


Otthonteremtési kamattámogatott hitelt tudtok igényelni használt lakásra, aminek a kamata az első 5 évben 6-7% között van jelenleg, de még biztosan fog csökkenni a plafon, mert most is lejjebb vitték a jegybanki alapkamatot, ami befolyásolja a hitelek kamatát is (6%-nál nem lesz kevesebb, mert a törvény nem engedi).


A 6. évtől viszont piaci hitellé alakul majd át a hiteletek, ott már nagyobb az eltérés a banki ajánlatok között és nem csak a kamatokban, hanem pl a kamatperiódusban is. (Lehet 3 hónapos és 5 éves is). Érdemes erre odafigyelni.


Megint rebesgetik őszre a használt lakásokra is a szocpolt, de egyelőre nincs.

2013. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a korrekt válaszokat.
2013. máj. 29. 17:22
 7/9 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
szia,hitelképesek vagytok a leírtak alapján. Te gyeddel lehetsz adóstárs.
2013. jún. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Csak sikerült bemennem az egyik hitelintézethez (Takarékszövetkezet)és ott azt mondták, hogy a férjem lehet csak adóstárs (ez eddig is világos volt) és az én GYED-em csak kiegészítő jövedelemként számolódik, mivel a KSH megélhetési költségei három fővel a férjem fizetéséből számolandóak és még abba bele kell férnie a hitelnek is, ami nem fér bele. Azt mondták a GYED nem letiltható jövedelem, ezért nem lehet csak kiegészítő jövedelemként figyelembe venni, tehát a vége az volt, hogy a férjem az adós és még kell egy adóstárs rajtam kívül (legalább a gyed-em időtartamára). Esetleg más banknál lehet, hogy mást mondanának?
2013. jún. 6. 09:47
 9/9 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
Minden banknál máshogy nézik a jövedelem terhelhetőségét. Hogy a takarékszövetkezet azt a felvilágosítást adta, hogy nem adnának kellő mértékű hitelt, az nem jelenti azt, hogy más banknál ugyanazt a választ kapnátok.
2013. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!