Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteltanácsadót keresek...

Hiteltanácsadót keresek Pécsett! Tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Olyan hiteltanácsadót keresek Pécs közelében, aki hajlandó lenne segíteni online formában email, vagy chat útján és ha megegyezünk, segíteni tudna a hitel intézésében. (Gondolom ilyenkor ha rajta keresztül lesznek intézve a dolgaim, akkor jutalékot kapsz, ha nem, először írd meg, milyen tarifával dolgoznál!)

Privátban, vagy itt az elérhetőség megadásával várom a válaszokat, én pedig megírom, mire lenne szükségem

Köszönöm!



#tanácsadó #lakáshitel #hitel #személyes bankár
2013. jún. 4. 12:02
 1/3 A kérdező kommentje:

A paramétereim, hogy lássátok, kb mennyire éri meg nektek (gondolom látjátok előre, h érdemes-e egyáltalán foglalkozni a dologgal):

24 éves vagyok, éppen 12 hónapja vagyok közalkalmazott (korábban csak 1-2 napos diákmunkáim voltak), nincs és nem is volt ingatlanom, vagy haszonélvezeti jogom. A fizetésem brutto 200ezer, jelenleg határozott idejű szerződésem van, augusztus 1-től határozatlan idejűt kapok. A munkahelyemen pályázhatok kezdvezményes hitelre, ami 700ezer forint körüli összeget ítélhet meg, ha OTP-n keresztül az ő konstrukciójukat választom és a Közalkalmazotti Tanács megítéli. (Évente 2x igényelhető, annyira nem is gondolom valószínűnek, hogy megkapnám, a legközelebbi pályázati leadási határidő októberben van.)

Pécs melletti faluban élek, ahol tudomásom szerint nincs első lakáshoz juttatás önkormányzati támogatása, mint pl. a fővárosban több helyen.

Van megtakarításom, kevés, alig 500ezer forint. (CIB Malacpersely)

5 millió forintot szeretnék felvenni, egy 50 négyzetméter körüli használt lakást vásárolnék belőle.

Van párom, vele költöznék össze, de a hitelt én venném fel és az én lakásom lenne. Fundamentát az ő nevére is tudok kötni, ha az segítség.

A Fundamenta azonnali hitele és az OTP Előhitele is érdekesen hangzott nekem, azokon gondolkodok főleg.

Fundamenta azonnali hitelnél nagyon sok kérdésem merült fel, pl. felvehetek-e azonos lakáscélra két számla összevonásával is hitelt, mint a normál, futamidő végén fizető fajtánál? Tehát, ha 2 szerződést kötök, egyet a saját, egyet pedig a párom nevére, akkor megkaphatjuk mindketten a felvett kölcsönt és az állami támogatást ugyanarra a célra? Lehet, kevesebbet felvenni, mint amennyi a példánál van az oldalukon, vagy az online rendszerükben? Megtehetem, hogy az egyik számlára 20, a másikra 10ezer forintot fizetek 10 évig évig? Ha hozzászámolom a befizetéshez az állami támogatást, az közelíti már az 5 milliós összeget, de maximálisan is csak 1 millió forintot kellene felvenni. Megoldható?

Vagy jobban járok más kölcsönökkel, pl fészekrakó, elsőlakásos konstrukciók ...?

A vásárlás nem sürgős, a következő év tavaszáig/nyaráig bezárólag, azaz a következő 1 évben tervezném megejteni, addig akár még 500ezer forintot is hozzá tudok csapni a jelenlegi összeghez, így lenne egy millióm.

Ha meg tudom oldani, hogy összeszedjek még 1 milliót mindezen felül, akkor megoldható, hogy a fundamenta előhitelével ne kelljen a szerződéses befizetések mellé másik kölcsönt felvennem? (Aki foglalkozik Fundamentával, gondolom érti, miről beszélek, mégha furán is fogalmaztam meg.)

Ha polgári házasságot kötök a párommal, akkor kapok valamilyen kedvezményt, vagy bármit, ami miatt úgy könnyebb lenne?

2013. jún. 4. 12:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Sem a Fundamenta azonnali hitele, sem az OTP előhitele nem lesz megfelelő megoldás a számodra, mert egyrészt mindkét hitelnél van sokkal kedvezőbb, másrészt pedig egyiket sem tudnád igénybe venni. Mindkét hitelhez több önerőre lenne szükség, ráadásul drágák is. Az OTP vidéken kb az ingatlan értének 60-65%-át adja hitelbe, a Fundamenta vidéken kb a 65-70%-ot, de ami miatt nem kedvező, hogy az áthidaló időszakra mindkét hiteltípus egy magas kamatú piaci hitelt kínál(8,9-9,5%) aminél sokkal kedvezőbb a kamattámogatott hitel (6-6,5%). Ugyanúgy mellé köthetsz egy lakáskasszát, így egyszerre kétféle támogatást is fel tudnál venni a megtakarítási idő alatt, majd fel tudod venni a lakáskassza kedvező hitelét is a második időszakra.


Egyelőre nem javaslom, hogy hitelben gondolkozz, inkább minden fillért gyűjts az önerőre. (Nem szabad beletenni most a pénzt lakáskasszába, mert az ott összerakott pénz csak akkor számítana önerőnek, ha már legalább 4 éves lenne a megtakarítás.


Neked majd gyakorlatilag 2 bank lehet befutó, ha meglesz a megfelelő összegű önerő. Az OTP, ahol lakásvásárlási hitel esetén nem gond az alacsony ingatlan érték. A másik a K&H, ahol már 4 millió Ft forgalmi értékű ingatlant is lefogadnak fedezetnek.

2013. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
2013. jún. 5. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!