Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol nyissak és milyen bankszám...

Hol nyissak és milyen bankszámlát? Célom: Megtakarításra szánt kisebb összegeket utalnék rá kb.1000-100. 000Ft. /hó

Figyelt kérdés
(Kivéve K&H-->itt már van számlám) Fontos hogy, legyen hozzá netbank és bankkártya is. Valamint a kezelési költség kedvező legyen.
2013. jún. 12. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azért az ezer-százezer forint közti határ elég tág. :D


Ha nem K&H, akkor államkincstár. Ugyan nem rendszeres megtakarítási számlája van, de én minden hónapban állampapírt veszek ott a kevésbé kockázatos eszközökbe fektetett megtakarításaimból.

Ott most a legjobb a kamat, 5-5,2% körüli, mindenféle kezelési költségtől és díjtól mentesen.

2013. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Queastor-nál érdemes egy befektetési számlát nyitni. A kamat sokkal kedvezőbb, mint a bankokban: 8-9%.
2013. jún. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt mindent a Quaestorba nyomnál, ezt olvasd el róla:


[link]

2013. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Totál jó, hogy agent4790 folyamatosan hétről hétre hasonló kérdésekkel jön :))
2013. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen-igen, igyekszem:D Igazából több kérdést mások kérésére írok ki:))
2013. jún. 18. 11:55
 6/11 anonim ***** válasza:

És láttatok már olyan embert, akit akár csak 1 forinttal is megkárosított a Quaestor? Én már több, mint 10 éve az ügyfelük vagyok és soha semmi gond nem volt. Szépen kezelik a kis vagyonocskám, szépen gyarapszik. Átlagosan a banki kamatok 2-szeresével és már hosszú évek óta. Szóval lehet fikázni, de nekem nem ezek a tapasztalataim.


De mutassatok csak egyetlen embert, aki ráfázott a Quaestor-nál és azt mondom igazatok van.

2013. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Veluk csupan csak annyi bajom van hogy nagy szepen elsumakojjak a penzeket ugyanis alig fizetnek hozamokat ahoz kepest amennyit elernek! Van cegen belulli ismerosom o tole tudom!

Tozsdezni csak 1fele keppen eri meg ha az ember maganak csinalja... Mert amit ezek a cegek eves szinten ajanlanak azt havi szinten siman hozhahato nemi ugyesseggel es imseretseggel.... Aztan lehet fikazni mert ugyis az lesz a vege, hogy csak dumalok a nagyvilagba!

2013. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 13:45


Nem. Ahogy az E-Star sem károsított meg egy ügyfelet sem, amíg csődbe nem ment. Nekem nem a Quaestorral van bajom személyesen, csak felhívom a figyelmet, hogy az E-Star is hasonló körülmények között került csődbe. Ami se nem azt jelenti, hogy a Quaestor is csődbe fog menni, se nem azt, hogy mindenki vigye hozzájuk minden pénzét.


Kockázatok mindenben vannak és az embernek racionálisan kell gondolkodnia. Ez nehéz, ha egy olyan instrumentumról (cég, részvény, kötvény, deviza, opció, stb.) kell véleményt alkotnunk, amiben már magunk is tulajdonosok vagy más formában részesek vagyunk.


Ha OTP részvényt veszek, tudom hogy a csődkockázat alacsony (vagy legalábbis ha belátható közelségbe kerül, akkor valószínűleg meg tudok szabadulni a papírjaimtól), de miután már bennük ülök 5 éve és kerestem rajtuk +100%-ot, elhomályosulhat a kép. Ezért kell mindent külsős szemmel is nézni, még azt is, amit belülről csodálunk.

2013. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó, csak így meg elég ellentmondásos a dolog.

Egyrészt azt állítjátok, hogy ami kamatot kifizetnek 1 évre, azt ők 1 hónap alatt elérik. (ezt elhiszem)

Másrészt meg félni kell tőlük, hogy csődbe mennék és elbukom az összes pénzem.


Én ezekre csak azt tudom mondani, hogy engem nem zavar, hogy mennyit nyernek 1 év alatt a pénzemen, akár meg is 1000-szerezhetik, ha tudják, csak nekem mindig fizessék a banki kamatok dupláját :)

2013. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nah erre nincs garancia, hogy neked az idok vegezeteig fizetik az osszegeket.... Nagyon nagyon sok jo nevu huzta le a rolot a befektetok penzevel egyutt 1naprol a masikra...
2013. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!