Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nincs bankkártyám, de szeretné...

Nincs bankkártyám, de szeretnék utalni egy bankszámlaszámra pénzt, ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
2009. okt. 10. 09:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Hallottam még olyanról is, hogy sárga biankó csekk. Az mit takar? Ha bemegyek a postára, ott tudok számlaszámra valamiféleképp utalni pénzt?
2009. okt. 10. 09:25
 2/6 anonim ***** válasza:
Bemész ahhoz a bankhoz, amelyik bankkártyára akarod utaltatni a pénzt. Pl. OTP-nél van az ürge, bemész az OTP-hez és megmondod hogy erre és erre a banszámlaszámra szeretnél pénzt utalni. És akkor ők utalják te meg kidizeted. Ennyi
2009. okt. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. okt. 10. 10:06
 4/6 anonim ***** válasza:

A fenti választ pontosítanám, mert az a szituáció, amit a válaszoló leír, nem utalás, hanem befizetés. Az utalás az kizárólag 2 bankszámla között történik.

DE!

Ha bemész a postára, akkor valóban utalhatsz rózsaszín csekken. Ez úgy zajlik, hogy ilyenkor egy postai számláról fog a pénz elutalódni az adott bank számlájára.

Egyébként a leggyorsabb (és díjmentes) valóban az, ha az adott banknál fizeted be a bank saját ügyfelének számlájára a pénzt. :)

2009. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

utalni csak banszámláról lehet..


a legjobb, ha elsétálsz az adott bankba és befizeted az illető számlájára a pénzt.


amúgy 2009-ben ki az, akinek nincs bankkártyája???

2009. okt. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok, nem tudom, hogy a harmadik válaszoló első mondata arra vonatkozik-e, hogy én a rózsaszín csekkes fizetést is utalásnak minősítettem, de ha igen, akkor: az valóban utalás:)


(Az előző munkahelyem a posta volt, jelenleg egy bank)

2009. okt. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!