Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Internetes fizetéskor, ha...

Internetes fizetéskor, ha megadom a mastercard kártyám kártya számát, és kártya biztonsági kódomat, átverhetnek?

Figyelt kérdés
szeretnék rendelni egy cipőt neten, nincs paypalom, ezért mastercard kártyával fizetnék euroban, kellene a kártya száma plusz kártya bizt kód. ha megadom visszaélhetnek a csalók ezekkel az adatokkal??? ill. azt hol találom, meg, hogy ez a tranzakció nekem mennyibe kerülne? mert oké hogy a cipő és szállítás x euro, de gondolom a bank is számít fel vmi költséget.. (kh zéró csomag egyébként és Euroban fizetnék)

2013. jún. 16. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat gyakorlatilag meg kell adnod az osszes adatot, ami ahhoz szukseges, hogy penzt vegyenek le a kartyadrol, szal...
2013. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
regelj egy paypal-t
2013. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eladónak semmiképp sem add meg. Amikor átdob fizetni banki oldalra, az rendben van, többnyire. A HUF->EUR váltást a saját bankod csinálja, általában egész jó árfolyamon. A vásárlás és a váltás ÁLTALÁBAN ingyen van. Az, hogy végül megérkezik-e a termék egy másik kérdés. Ha megbízható az oldal, ahonnan veszed, akkor igen.

Paypal regisztráció viszont ingyenes. Igaz amikor fizetsz az egy kicsit drágább, mert nem a bank, hanem a PP vált át, elég magas árfolyamon. Viszont SOKKAL biztonságosabb, például ha e-bayen veszed és nem érkezik meg a termék, akkor visszakapod a pénzt. Ugyanezt kártyánál nem tudod eljátszani.

2013. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kis pontosítás az átváltásról:

Ha euróban fizetsz, nem a bank váltja át a pénzt, hanem a MasterCard. A mindenkori árfolyamot itt találod: [link]

Ha PayPallal fizetsz, akkor lehet választani, hogy forintban terheljék e meg a kártyát, vagy euróban. Előbbi esetben a PayPal váltja át a pénzt, utóbbi esetben újfent a MasterCard. A MC árfolyama jellemzően jobb, mint a PP.


A fizetéssel kapcsolatban én is azt tudom mondani, hogy ha egy bank honlapján fizetsz ( vagy a PP honlapján (ha jól tudom, PP-on keresztül lehet fizetni fiók nélkül is), akkor a tranzakció biztonságos és valószínűleg nem fognak visszaélni az adataiddal ( értsd: én nyugodtan fizetnék úgy).

2013. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!