Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vajon mi lehet az ok hogy nem...

Vajon mi lehet az ok hogy nem adták meg?

Figyelt kérdés

Tegnap bementem a Tesco-ba tv-t venni mert a sajátom beszart... gondoltam hogy akkor már nem a legolcsóbbat hanem egy picit komolyabbat veszek, így ki is választottam egy 106cm-eset 134.990-ért. A vevőszolgálati pultnál felajánlották hogy kamatmentes részletbe 10 havi részletbe el is hozhatnám, vittem is a papírokat, és egy "hitelkártyát" igényletek nekem a Budapest Bank-nál, 150.000 Ft-al. Fél óra múlva érkezett a válasz hogy elutasították, és utána sima árúhitelt indítottam aminek ma délután lesz eredménye 16:00-kor.

10 hónapja van rendszeres bejeletett jövedelmem, 5 hónap egy magánvállalkozónál, és még 5... lassan 22.-én 6 hónap egy nagy lemezmegmunkáló cégnél. 22 éves vagyok, a nettó bérem 120 ezer átlagba, és a bankszámlakivonaton is 117.400 van (OTP bankszámla) Másik hitelem nincs, eltartottak nincsenek, 4-en élünk egy háztartásban, ebből 3-am dolgozunk, és a havi nettónk olyan 400.000 Ft. Rendelkezek saját névre szóló vezetékes telefonnal is...

Vajon miért utasították el ? Vagy mi lesz a mai eredmény?

Most nem azért mert rettentő fontos, csak nem értem hogy mi lehet a baj. Nem feltétlenül kell nekem ez a "hitel" de kicsit pénztárca barátabb lenne :)



2013. jún. 17. 14:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hogy a második hitelkérelemnél felhívott a bank adategyeztetésre, és akkor is mindent rednben találtak, aztán meg a vevőszolgálatos csajszi jött oda hozzám hogy azért elhalasztják a bírálást mert nem érték utól a munkáltatómat, de ha befizetek 40.000Ft-ot akkor már vihetem is a tv-t...
2013. jún. 17. 14:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően két problémás adatot látok. 22 éves vagy, tehát túl fiatal a hitelkártyához és az áruvásárlási hitelhez is.


A másik gond, hogy az utolsó munkahelyeden nincs meg még a 6 hónapos munkaviszony sem. A bank elsősorban nem azt nézi, hogy összességében mennyit dolgoztál, hanem azt, hogy a jelenlegi munkahelyeden mióta dolgozol.

2013. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Uristen..micsoda ügyintézők dolgozknak.. 6 hónap munkaviszonyra 14 hónapos kamatmentességet tudnak adni Tesco Vásárlókártyára, 3 hónap munkaviszonyra pedig fix 10 hónapos áruhitelt. Tehát már itt is kamuzott az ügyintéző. Az, hogy adategyeztetésre felhív a bank, azt azért teszi hogy nem e valaki találta a dokumentumokat és igényel a nevedre hitelt, tehát ennek sincs köze az elutasításhoz-elfogadáshoz. Az meg hogy 22 éves vagy, végképp nem kizáró ok. Inkább az lehet a probléma, hogy a munkáltatód csak részmunkaidőben foglalkoztat, és ezt a bank bírálatkor lekéri egy rendszerből. Nem akarják hogy eladósodj, ezért utasítottak el :-) Nézzük a dolgok jó oldalát, másik tipp pedig hogy próbáld meg máshol, ahol nem Budapest Bankos hitel van.
2013. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!