Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utasították el a hitelké...

Miért utasították el a hitelkérelmemet?

Figyelt kérdés

Bementem valamelyik nap a bankba ahol a számlám van, és ott mondták hogy a rendszer a fizetésem alapján kikalkulált nekem egy személyi kölcsönt, amit elvileg minden probléma nélkül meg kellene kapjak. Mondtam hogy oké. Ehhez képest ma felhívtak hogy elutasították a kérelmet, mert valami adóslistán vagyok...Ez azért érdekes, mert ahogy befejeztem a középiskolát elköltöztem Magyarországról, és tavaly nyáron jöttem vissza, azóta pedig nem vettem fel hitelt (nem is tudtam volna, mert most lesz meg nyár végén az egy év folyamatos munkaviszony, és 25 éves sem vagyok még).


3 dolog van, amiről szeretném kérdezni hogy lehet-e a kölcsönöm elutasításának oka:


- az egyik egy tavalyi közlekedési bírság (részegen lekapcsoltak biciklivel hajnalban valahol az Alagútnál) - 30.000 forintra büntettek, de részletfizetést kértem, azonban már egy év eltelt és még csak egy részletet fizettem be:S


- a másik hogy egyik kinti tartózkodásom picit elhúzódott, és az alatt az egy hónapos telefonszámla-tartozásom odáig fajult hogy a T-Mobile felbontotta a szerződésem, és 380ezer forintot követelt. Az összeg átkerült a Credit Controll nevű behajtócéghez, ahol most már 9. hónapja törlesztek becsülettel, havi 40 ezer forintos részletekben.


- a harmadik az angol diákhitelem, amit még nem kezdtem el visszafizetni. Létezik hogy a Student Finance nyúlt utánam?


Másra nem tudok gondolni, nincs hitelem, és kezes sem vagyok sehol. Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. jún. 19. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:

"nincs hitelem"

3 cég felé van tartozásod, szerinted akkor mit takar a hitel szó?

Egyébként szerintem a második miatt nem kaptad meg.

2013. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A T-Mobil és a Közlekedési bírság is bőven elég az elutasításhoz. Nagyon valószínű hogy kettőjük között valamelyik BAR listára tett. Kérd le az évi egyszeri ingyenes információt ahol megtudhatod hogy miképpen lettél Bar listás.
2013. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Közlekedési bírságod mára már minimum fél millióra rúg. Esélyed sincs bárlistásként hitelre.
2013. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ennek a hitelnek a bírálata már nálad el kellett volna buknia.
2013. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
menj be egy bankba és kérj egy BAR lista lekérdezést. Egyszer 1 évben ingyenes. Onnan megtudod hogy mi miatt vagy BAR listán. Aminek 5 év az elévülése....
2013. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Ennek a hitelnek a bírálata már nálad el kellett volna buknia."


Hát ezt nem értem én sem...Mit nézett a rendszer az előzetes kalkulációnál, ha nem ezt?


"Közlekedési bírságod mára már minimum fél millióra rúg. Esélyed sincs bárlistásként hitelre."


Azért kétlem, hogy 30.000 forintból egy év alatt félmillió lett. Nincs az a kamat ami ezt lehetővé teszi.



Köszönöm szépen a választ mindenkinek. El fogom küldeni azt a lapot, és megnézem miért vagyok BAR listán.

2013. jún. 19. 21:17
 7/10 anonim ***** válasza:
A Credit Controll egy behajtó cég. Ha ők követelnek, akkor már BAR- listán is vagy.
2013. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De úgy tudom a BAR lista azt mutatja, hogy ki mennyire jó adós. Megmondom őszintén, nem is emlékszem rá hogy a T-Mobil kért volna tőlem valamit a szerződésbontás után, én úgy emlékszem hogy rögtön átkerült a Credit Controll-hoz a dolog . Nem értem tehát hogy ha ez első levéltől kezdve szó nélkül törlesztek, akkor mitől vagyok rossz adós? Lehet persze hogy rosszul emlékszem, és a T is kérte a pénzt, és ha nekik már elkezdek fizetni akkor elkerülhető lett volna a BAR lista.
2013. jún. 19. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, a T is kérte tuti a pénzt, velük is lehetett volna egyezkedni, részletfizetést kérni ilyesmi. De ugytudom ők akkor adják át a dolgot behajtónak ha már több hónapja nem intéztél semmit az ügyben..3 felszólitás után azthiszem.

És ha behajtónál vagy akkor igen bar-listás vagy. És a behajtónál ha fizeted rendesen akkor is barlistán maradsz, amig ki nem fizeted. Amugymeg a közlekedési birság is bőven elegendő, én a helyedbe örülnék ha nem ültetnek le érte, vagy közmunka mert aki nem fizeti ki azt arra küldik vagy csücsül 1 hónapot. Akár 20 00 ftért is leültetnek ha nem fizteted ki.

2013. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kikértem a papírt, és: " A keresett ügyfélről a KHR adatot nem kezel. ", tehát itt nagyon sokatoknak nem volt igaza. Így most mondjuk még annyira se értem hogy miért utasították el a kérelmemet.
2013. júl. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!