Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megtakarításba érdemes...

Milyen megtakarításba érdemes befektetni 2. 000. 000 Ft-ot, amit havi 60. 000-70. 000 Ft-tal mindig "megtoldhatnék"? Hosszabb távra ( min.4-5 év ) gondolok, lakásvásárlásra történő megtakarítás céljából, úgy hogy egy LTP-vel már rendelkezem.

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Van megbízható közeli hozzátartozód? (Anyuka, apuka, nagyszülő, testvér)?
2013. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Azért vicces, hogy közel 70% kamatot akarsz egy évben...


Anyukát, meg apukát azért kérdezték előttem, mert mindjárt jól belerántanak az évszazad üzletébe a forex tőzsdébe, ahol beregisztrálsz fizetsz, de ha te viszel oda embereket, akkor utánuk is kapsz pénzt. Hamar nem lesz semmi abból a 2 millából.

Ha lakásvásárlás, akkor 20 évre tedd be valahova. 5 év alatt csak komoly kockázattal tudsz ekkorra mennyiségű pénz szerezni. És abban az is benne, hogy 3-4 év múlva akár teljesen elveszítheted a pénzed.

2013. jún. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Te Franky, hol ír itt a kérdező arról, hogy mennyi kamatot szeretne?


Amúgy állítólag az államilag támogatott lakástakerékok igen kedvező feltételűek.

2013. jún. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na igen. Én a havi 60.000-70.000 Ft-ot úgy értettem, hogy folyamatosan lekötném minden hónapban ezen összeget az alapból lekötött pénzem mellé.
2013. jún. 21. 17:03
 5/11 anonim válasza:

"Anyukát, meg apukát azért kérdezték előttem, mert mindjárt jól belerántanak az évszazad üzletébe a forex tőzsdébe, ahol beregisztrálsz fizetsz, de ha te viszel oda embereket, akkor utánuk is kapsz pénzt."


Ezt azért gondold már át még egyszer! Nem vágod a témát. Mi az hogy forex tőzsdébe?

Nem tudok tuti bizniszt, hányingerem van az ilyen "gyorsan meggazdagodsz" dolgokból, de tegyük már tisztába, a tőzsde nem mlm. Vagy Te csinálod, vagy broki, ennyi. Nem piramisjáték.

2013. jún. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

17.29-es, te el vagy varázsolva:) Forex???? hol olvastál ilyet...


Azért kérdeztem, hogy van-e közeli hozzátartozója a kérdezőnek, mert egy adószámra csak 20.000Ft-ot lehet havonta megtakarítani, de a 2011-es törvénymódosításnak köszönhetően már lehet úgy is több LTP megtakarítást indítani, hogy a lejáratkor a megvásárolandó lakásba csak egy valaki szerez tulajdont, a többieknek már nem kell. Ez azért lenne jó a kérdezőnek, mert így még legalább további 3 db LTP-t tudna indítani és 4 év múlva állami támogatással, kamattal együtt kapna pluszban a 3 szerződésre 1,2 millió Ft-ot.

2013. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A 2 milliót és a későbbi havi 60-70 ezret külön kezeld.


2 millió: Mivel nem akarod kockáztatni, ezért szerintem tedd az államkincstárba.

Ott van most két, 2016 és 2018-as lejáratú (a neked kb. kellő 3 illetve 5 éves) Prémium Államkötvény, ami lejáratig +3% infláció feletti kamatot fizet. Ez a biztonságos lakossági bankbetétek közül mindet veri. Jelenleg a következő 1 évre mindkettőnek 5,2% a kamata, ez is ver minden bankbetétet.


A havi 60-70 ezer: Nyiss még 3-4 lakástakarékot. Ezt nem csak a saját nevedre nyithatsz (mert 1 embernek egyszerre csak 1 lehet), hanem hozzátartozók nevére is. De akár nagyon közeli barátokéra is. Így befizetheted a havi max. 20-20 ezret három helyre is, és kapod az elképesztően sok állami támogatást és magas hozamot.


Viszont LTP-t csak 4-5 évest nyiss, mert annál hosszabb távra nem éri meg. Erről itt egy cikk, hogy értsd mire gondolok:

[link]

2013. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha 5-6 éven belül lakást akarsz venni, akkor a lakástakarék pénztár jó megoldás, ameddig ki tudod használni az adókedvezményt.


Ha nem vagy benne biztos, hogy ingatlant vennél vagy hosszabb 10-20 éves távon szeretnél takarékoskodni, akkor szerintem tartós befektetési számlára érdemes valamilyen alacsonyabb kockázatú befektetési jegyet vásárolni, például pénzpiaci alapok.

Vagy 4-5 évre a Prémium Magyar Állampapír is jó megoldásnak tűnik.


De kombinálhatod is, havi 30000 a LTP-be, így kihasználod az adókedvezményt, 2 milliót Prémium állampapírba TBSZ-re, a maradék havi 30 ezret meg valamilyen pénzpiaci alapba.

Én így csinálnám.

2013. jún. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindenképp bontsd szét a két összeget! Ha a kockázatmentes megoldásokat szereted, akkor jól írták, a 2 millióra az államkincstár, a havi 60-70 ezerre pedig az LTP adja kockázatmentesen a legjobb kamatot.


Az LTP ugyan csak lakáscélra használható fel, de ezen belül azért elég rugalmas. Lakásvásárlásra, hiteltörlesztésre és lakásfelújításra is egyaránt felhasználható. Nem hinném, hogy ne lenne bárhol is helye lakáscélú megtakarításnak, legrosszabb esetben veszel belőle egy lakást, amit utána kiadsz majd.


Hiába van már egy LTP-d, mert ugyan egy magánszemélyre egyszerre csak havi 20.000 Ft után vehető fel a maximális állami támogatás, de közeli hozzátartozóid lehetnek kedvezményezettek. Ilyenkor a szerződő Te vagy, de az állami támogatást a megnevezett hozzátartozók vehetik fel. Azt rosszul írta valaki, hogy közeli barátok is besegíthetnek, a kedvezményezettekkel csak a következő rokoni viszonyaid lehetnek:

- gyermek

- unoka

- testvér

- házastárs

- bejegyzett élettárs (csak azonos neműeknél)

- szülő

- nagyszülő

- örökbefogadott, mostoha, nevelt gyermek

- örökbefogadó, mostoha, nevelőszülő


Ebből is láthatod, hogy azért elég sok lehetőséged van, a fontos már csak az a megnevezett rokonaidnál, hogy nekik se legyen aktív LTP-jük!


Még az is lényeges lehet számodra, hogy a 60-70 ezer forint megtakarítás 3-4 LTP szerződést jelent, amiknek azért így együttesen elég magas szerződéskötési díja van! Jelen esetben alaphangon 100 ezer fölötti összegről beszélünk, amit az elején kell befizetned, így célszerű olyan "trükkel" kötnöd, hogy ezt lespórold! Ha írsz privátban, nagyon szívesen segítek ezzel kapcsolatban!

2013. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én a múlt héten találkoztam a pénzügyi tanácsadómmal, aki egy itt egyedülálló lehetőséget kínált nekem, őrült nagy hozammal megy, ha gondolod megadom neki a számod, nekem is jó lenne, csak én egyelőre nem tudok ekkora összeget félretenni
2013. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!