Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamentánál havi 20000 EZER...

Fundamentánál havi 20000 EZER BEFIZETÉSNÉL A NEGYEDIK ÉV VÉGÉRE 7, 09% a hozam, az állami támogatással együtt. Mennyi lesz a hozam, ha meghosszabbítom, azaz nem akarom még fehasználni újabb 4 évig?

Figyelt kérdés
Ekkor folyamatosan megy le a hozam 3.89%-ra, mintha egyből 8 évre kötöttem volna, vagy újra kezdik a kamatszámítást, és megint előröl számítják a 4 évet?

2013. jún. 22. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit nagyon nem értesz kamatszámításból. Arról van szó, hogy ezeknél a lakástakarék pénztári számláknál gyakorlatilag szinte nincs is kamat, csak nagyon minimális. Van viszont állami támogatás. Havi 20-nál ugye évi 72ezer. Ez százalékosan az első évben elég nagy, hisz 30% plusz a minimális kamat is persze.

Sokadik évben szintén megkapod az évi 72 ezret, de ez százalékosan már nagyon kevés lesz az összes addig befizetett összeghez képest. Tehát ha hozamot számolod akkor az alacsony lesz.


Ebből következően nem nagyon lehet különbség a kétszer 4 és az egyszer 8 között.

2013. jún. 23. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2013. jún. 23. 15:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt olvastam már én is, minek linkelted?


De ha elolvastad, akkor így már te is érted talán a lényegét, nem? Szóval nagyjából mindegy, hogy 2x4 vagy egyszer 8. Kétszer 4 annyival jobb és kiszámoló is biztos ezért ajánlja, mert akkor feltételezzük, hogy 4 év után felhasználod az addig összegyűlt pénzt. Míg 8 évesnél ilyet nem tudsz megcsinálni félidőben.


Ha végig nem nyúlsz a pénzhez csak 8 év után, akkor ugyanott vagy. De ez kiszámoló cikkéből is világosan látszik szerintem.

2013. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát azért nem mindegy, hogy a 4 év alatt összegyűlt pénzt elölről kezdik kamatoztatni, vagy lemegy 3 %-re.Egyébként ez volt az eredeti kérdésem is, hogy hogyan csinálják, mert 4 év múlva még tuti nem akarunk hozzányúlni, mivel a gyereknek gyűjtjük. (kiskorú)
2013. jún. 23. 18:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Jaj. Te még mindig nem érted a kamat számítást.

Nem változik a kamat. Végig ugyanannyi. Nem csökken a 4 év alatt sem. A hozam csökken de ez amiatt van mert az állam minden évben fix összegű támogatást ad. Ez eleinte, amikor még kevés az általad befizetett összeg, akkor nagyon soknak számít százalékosan. Később az állami pénz ugyanannyi de az a sok befizetesed miatt az már egyre kisebb százalékot jelent.

Ehhez jön még:

A fundamenta ad egy állandó kamatot, ami százalékos, tehát a befizetett összeg nagyságától függ.


Azért javasolt a 4 év mert hátha kell akkor a pénz. Ha nem kell akkor úgyis köthető tovább. De ha nem használod fel 4 év után akkor ugyanott vagy mint egyszer 8 év. Persze azt nem tudom van-e valami költsége a 4 év után újra kötésnek.

2013. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jaj. Te még mindig nem érted a kamat számítást.

Nem változik a kamat. Végig ugyanannyi. Nem csökken a 4 év alatt sem. A hozam csökken de ez amiatt van mert az állam minden évben fix összegű támogatást ad. Ez eleinte, amikor még kevés az általad befizetett összeg, akkor nagyon soknak számít százalékosan. Később az állami pénz ugyanannyi de az a sok befizetesed miatt az már egyre kisebb százalékot jelent.

Ehhez jön még:

A fundamenta ad egy állandó kamatot, ami százalékos, tehát a befizetett összeg nagyságától függ.


Azért javasolt a 4 év mert hátha kell akkor a pénz. Ha nem kell akkor úgyis köthető tovább. De ha nem használod fel 4 év után akkor ugyanott vagy mint egyszer 8 év. Persze azt nem tudom van-e valami költsége a 4 év után újra kötésnek vagy ilyesmi.

2013. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a hozam fog csökkenni a fix 72000 miatt. de te nem olvastad el a belinkelt táblázatot, ahol a hozamot %-osították!!! A kérdésben is a hozam %-a van kiírva, nem a kamaté !
2013. jún. 24. 12:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem számítják elölről a négy évet, a futamidő előrehaladtával folyamatosan romlik a hozam, egy nyolc éves számlánál már annyira elenyésző, hogy egy gyengébb bankbetét is több hozamot termel. 5 évesnél hosszabb futamidőre nem szabad számlát nyitni!
2013. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fontos tisztázni, hogy a belinkelt táblázat mindig az adott éves hozamot írja ki! Tehát attól még a teljes megtakarításod hozama nem 3,89 volt, ha 8 évesre kötöd! Ott még számításba kell venni az első éves 31,30%-os hozamot, a második éves 14,10%-osat, és így tovább. Átlagolnod kell a 8 évet, így durván 10,10% átlagos hozam jön ki 8 évre, és durván 15,46% átlagos hozam 4 évre.


Mivel az állami támogatás csak az éves befizetett összegre jár, a kamatok pedig minimálisak, ezért minél rövidebb a megtakarítási időszak, annál jobban jársz! Ezért nem is értek egyet az előző hozzászólóval, miszerint "nagyjából mindegy, hogy 2x4 vagy egyszer 8", mert a 2x4-es verzióval sokkal jobban jársz! Az már más kérdés, hogy azt viszont fel KELL használnod, ha lejárt, és újat kell nyitni, amit az újabb 4 év letelte után tudsz csak felhasználni! Míg a 8 évest csak a 8. évnél tudod felhasználni, de akkor ezt egy részletben meg tudod tenni!


Ebből is látszik, hogy rengeteg lehetőség van a lakáskassza szerződési paraméterekben, amit mindig az ügyfél igényeire kell optimalizálni! Ezért nem árt átbeszélni ezt egy pénzügyi szakemberrel, mielőtt megnyitjátok! Ha gondolod nagyon szívesen segítek ezzel kapcsolatban, ha írsz egy privát üzenetet!


És még egy fontos dolog, amit nem árt szem előtt tartani! A lakáskasszáknak van egy általában több tízezres nagyságrendű számlanyitási díja, amit egy "kis trükkel" ingyenessé tehetsz! Ha érdekel, privátban ezt szintén ki tudom Neked fejteni! :)

2013. jún. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ezért nem is értek egyet az előző hozzászólóval, miszerint "nagyjából mindegy, hogy 2x4 vagy egyszer 8""


Te elolvastad végig mi volt a kérdés, mit írtam válasznak vagy csak ilyen felületesen sikerült megérteni?

Segítek: Leírta elég világosan a kérdező, hogy NEM akarja 4 év után felvenni. Erre, emiatt írtam, hogy ez esetben tök mindegy, hogy a 4 évet hosszabbítja vagy egyből 8-ast csinál, mert ugyanott lesz. De igazából hiába próbáltam magyarázni, nem sikerült elmagyaráznom, úgyhogy feladtam. :)


Ez az ingyenes számlanyitás trükk mi akar lenni? És mitől "trükk"? Mert szoktak lenni erre bizonyos akciók, pl. nekem is ingyenes, mert bizonyos számlacsomagban vagyok akiknek ingyenesen lehet nyitni. Ilyesmire gondolsz hogy el tudod mondani milyen feltételeket kell teljesíteni, hogy ingyenes számlanyitásra legyen valaki jogosult?

2013. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!