Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz az, hogy a postai pos-ter...

Igaz az, hogy a postai pos-terminálos pénzfelvételt kártyás fizetésnek könyveli el a bank?

Figyelt kérdés

Jelenleg wizzaires bankártyám van, amire pontokat kapok, bankártyás vásárlás esetén, amit repülőjegyre tudok váltani. Jövő héten egy nagyobb összeget veszek le a kártyámrol, és szeretném ha kapnék rá pontokat, mert jövő héten dupla pontokat adnak.

Örülnék az ingyen utazásnak, ha megoldható ez valahogy.


2013. jún. 23. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a postán készpénzfelvételnek minősül. mintha az atm-ből vennél fel pénzt. Ezért is utálja mindenki mert horror pénzeket vonnak le készpénz felvét címszóval, hiszen számodra valszeg idegen bankon keresztül veszed fel.
2013. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja, Postán idegen bankfiók ATM-jéből való készpénzfelvételnek minősül (néhol külön kategória a Posta, de semmiképpen sem POS-terminálos kártyás fizetés, még akkor sem, ha a csekkjeidet fizeted ott kártyával.)
2013. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz, és ezt ki is hangsúlyozzák a postán (nálunk legalábbis ki van írva) hogy még véletlenül se hidd azt, hogy itt lehet kártyával fizetni a szó hagyományos értelmében. Az én bakomnál 700 forint az alap, ha postán veszek fel pénzt, és erre még jön valami százalékos rész is.
2013. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor véletlenül sem ott veszek le.
2013. jún. 24. 06:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Na akkor én még jobban helyesbíteném az előttem szólókat:


A postán POS terminálos készpénz felvételre van lehetőség (nem vásárlásnak minősül!), melynek díja eltérhet az automatáétól. Ezt ki is írták minden postára.


Lehet, hogy te az automatádból 0,5%+200 Ft-ért veszel fel pénzt, de a postán ez lehet, hogy 0,9%+500 ft akár.

2013. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Postán még sajnos a csekken kívüli szolgáltatásokért sem tudsz vásárlásnak minősülően kártyával fizetni. Pedig a lehetőség adott lenne rá, de nem engedik. Ezt akkor szeretem leginkább, mikor 20.000-ért adok fel csomagot vagy levelet, és vehetem ki ATM-ből a pénzt! Így 0 Ft költség helyett legalább fele annyit kell csak fizetnem, mint a postai felvételnél kellene...
2013. jún. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a kedves postás urak ezt azzal magyarázzák, hogy a sárga csekk hivatalos neve: "Készpénzátutalási megbízás" Tehát a kulcsszó a "készpénz". Mivel nincs nálad, ezért vegyél fel, és azzal fizesd ki.


De egyébként ha belegondolunk én valahol értem, hogy nem engedik: mivel nem terméket VÁSÁROLSZ, hanem szolgálatatást veszel igénybe (ergó feladod a csekked) így miért is legyen ingyenes. egy 30 ft-os bélyeg vásárlásnál meg nyilván nem érné meg nekik a tranzakció.

2013. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!