Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank meddig vár ha nem...

A bank meddig vár ha nem fizetem a lakáshitelt? Hány hónap az amennyi ideig még "békén hagy"?

Figyelt kérdés
A férjemnek muszáj megműttetnie magát, felépülés és mire visszamegy dolgozni az 2 hónap. Én gyesen vagyok jelenleg. Szóval most 2 hónapig nem tudjuk majd fizetni a hitelt. Ekkor már végrehajtanak? Vagy szólni kell a bankban előre? Vagy hogy megy ez?
2009. okt. 13. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg 30 nap után felmondhatják a szerződést, legalábbi s a legtöbb banknál a válság óta ennyi a türelmi idő.

Akkor még nem szokták felmondani, hanem csak kiadják behajtónak a részletet. Ettől az mindjárt legalább a kétszeresére nő. De 60 nap után fel szokták mondani.

Úgyis telefonálgatni fognak, próbálj velük egyezkedni.

2009. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp szólj, és kérj halasztást. A bankban mindent meg lehet beszélni, de ha hallgatsz, és a felszólító levelet várod, úgy azért durvább is tud lenni a dolog. Nem tudom, mi van a szerződésetekben, de ha például közjegyző előtt köttetett, akkor x havi nemfizetés után simán elárverezhetik, mert joguk van hozzá...


Szóval jó tanács! Írásban kérni, hogy halasztást kértek!

2009. okt. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérj halasztást, ha tudod, hogy gond van, ha hallgatsz, akkor esélyed sincs, hogy jóindulatúak legyenek, de ha vázolod nekik a problémát, és valami könnyítést kérsz, vagy hogy kihez fordulhatsz (elvileg önkormányzattól is lehet kérni valamit, nézz utána), segíteni fognak. Ha hallgatsz, az gyanús lehet a banknak, hogy csalni akarsz.
2009. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Ezt tettük, kiderült, hogy csak a második havi nem fizetésnél küldtek volna felszólító levelet, de mindegy, azért megköszönték, hogy szóltunk. Időközben kiderült, hogy a második hónapban már be is tudjuk fizetni, úgyhogy nem lesz baj valószínűleg.

Köszönöm a válaszokat még egyszer!

2009. okt. 27. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!