Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lefoglalhatják-e az automat...

Lefoglalhatják-e az automat tartozásom fejében ha hitelre vettem az autót és még nincs teljesen kifizetve és elárverezhetik-e? Biztos választ kérek

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy átszállt-e már a tulajdonjog, vagy az eladó fenntartotta a tulajdonjogot a teljes vételár kiegyenlítéséig.

Ha már te vagy a tulajdonosa, akkor lefoglalhatják.

2009. okt. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
banki hitel van az autón
2009. okt. 18. 13:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg valóban az, hogy Te vegy-e a tulajdonosa. Ha igen, akkor elvehetik annak ellenére hogy lefizetted-e a hitelt vagy sem. A tulajdonod, s a végrehajtó a TE tulajdonodban levő dolgokat árverezheti el, hogy ki tudja a befolyt összegből fizetni a tartozásokat. Nem lesz autó, de a banki hitelt is le kell majd fizetned!
2009. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lefoglalhatják. Neked viszont ki kell fizetned a még fennálló tartozást az autóra, amire hitelt kell felvenned, de azt meg valószinűleg nem kapsz, mert a tartoás miatt már BAR listás vagy. Ilyenkor a kezes lesz az új adós (ha van), te pedig adóstárs. Szerintem beszélj a végrehajtóval, hogy részletekben fizeted a tartozást, akkor megmaradhat az autó.
2009. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A készfizető kezesség lényege az, hogy bármelyiküktől lehet a tartozást követelni. Az adóstól is, meg a kezestől is. Nyilván attól fogják, akitől behajtható.

Ja, az is hülye, aki elmegy kezesnek.

2009. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lefoglalhatják, vagy is le fogják foglalni. Én is igy jártam ,de kijelentettem magam az állandó lakcimről és nincs bejelentett munkahelyem, igy nem tudnak mit behajtani és értesitést sem tudnak hova küldeni 5 év és elévül!
2009. okt. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na és ha nem tudnak hova értesítést küldeni?

Az elévülést egy végrehajtási cselekmény megszakítja, utána újra kezdődik. Végrehajtási cselekmény lehet az, hogy felszólítást küldenek neked, vagy csak az, hogy az APEHtől érdeklődnek, van-e már valami foglalható vagyonod.

Magánszemély lehet olyan trehány, hogy hagyja elévülni a követeléseidet, de bankok meg hasonlók sosem. Külön jogi osztályaik vannak, akik csak ezzel foglalkoznak.

2009. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fent emlitettem hogy nem tudnak hol érdeklődni utánam és nem is érdeklődnek egy banki dolgozó utánam nézett és már 4 év 3 hónapja nem küldtek semmit mert nincs hová ezt ő mondta. Az apeh nem foglalkozik vele mivel a hitel nem csalással hanem jogi keretek közt lett felvéve minden törvényes úton történt ezt is mondta. Azért vagyok ilyen még hajlandóságot sem mutattam a törlesztés iránt,mert súlyos műtéten estem át a melóm elvesztettem és 38 napig nem tudtam fizetni, kapásból elvették az autómat.38 nap alatt jött két levél és a negyvenkettedik napon személyesen csengettek és vitték a kocsit.

ha ők igy én úgy!

2009. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez rendben van, én csak azt mondom, hogy én a helyedben nem bizakodnék abban, hogy elévül a követelés.

Pl. nem kell, hogy átvedd a felszólításokat, az a szabály, hogy kétszeri szabályosan megkísérelt kézbesítés esetén kézbesítettnek kell tekinteni a levelet (ezért nem lehet azzal se trükközni, hogyha nem veszed át). Meg van hirdetményi kézbesítés is ismeretlen címnél, hogy kifüggesztik a bíróságon a felszólítást, aztán az már a te bajod ha nem olvasod el. Az Apeh-től meg érdeklődhet a végrehajtó a jövedelmedről, akkor is, ha nincs csalás a dologban.

Szóval ezer és egy módja van annak, hogy megszakítsák az elévülést, ha akarják.

2009. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ebben tökéletesen igazad van. Az igazság az hogy nem is akarnak megkeresni hol ott megtehetnék ,mivel nyilván vagyok tartva az országos orvosszakértői intézetnél valamint kábel szolgáltatónál és még sorolhatnám hol.Ezeken a helyeken tudják a tartózkodási cimem évek óta,tehát könnyű lenne a banknak megtalálnia csak lusták vagy hülyék hozzá.Röhely az egészben hogy vezetékes telefonom is van és még azon se kerestek több mint 4 éve!!!
2009. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!