Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Letartják a fizetésemet mit...

Letartják a fizetésemet mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 8 milliós adósságom még a volt férjem lévén aki a tudtom nélkül felvett hitelt és nem fizette vissza és közben lelépett Amerikába. És mivel házasok voltunk tőlem kezdték vonni a fizetésből (minimálbér) letartanak 33%-ot. Nekem 2 gyerekem van még iskola kötelesek és egyedül nevelem őket. Ilyenkor mit lehet tenni? Van esetleg valami segítség? Mert így még a rezsit sem fogom tudni befizetni.

2013. júl. 10. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Semmit nem tehetsz. Amúgy meg nem kell a parasztvakitás, ahhoz hogy téged is felelősségre vonhassanak minimum adóstársnak kellett lenned, ergo te ia profitáltál abból a 8 millióból.


Állj sorba te is segélyért, igaz nem leszel jogosult rá...

2013. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
légyszíves az okoskodó kommentektől kímélj meg. nem látsz bele a helyzetbe. semmit nem tudtam a hitelről csak mert házas társ voltam egyből rám terhelték. és azzal a pénzel le is lépett.
2013. júl. 10. 20:50
 3/14 A kérdező kommentje:
meg ez a direkt kötöszködő hozzászólás. én csak segítséget kértem hogy valaki tude valamit mondani hogy mit lehet tenni ilyen eseteben. nem azt mondtam hogy nem fizetek vissza semmit és ne tartsák le a fizetést. de így megélni sem lehet.
2013. júl. 10. 20:54
 4/14 A kérdező kommentje:
és tényleg a helyett hogy írnál valami értelmeset inkább mégegyet rúgsz az emberbe. bravó.
2013. júl. 10. 20:54
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert ilyen nincs. Házastársnak személyesen meg kell jelennie a bankba és alá kell írnia a hitelt. Sajnos nem lehet mit csinálni, addig fogják vonni amíg le nem telik a hitel. Talán fizetés könnyítést kérhetsz, bár ha már a fizetésedből vonják lehet késő. Szóval menj be a bankba és próbálj egyezkedni fizetés könnyítésről.
2013. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos valóban nem tehetsz semmit.

A megegyezésnek is kicsi az esélye, mert a 8 milliós tartozásnál nem hiszem, hogy belemennének a minimálbér harmadánál kisebb részletfizetésbe, így is nagyon lassan fog megtérülni, gyakorlatilag csak a kamatot fizeted vagy még kevesebbet.

Amit tehetsz az az, hogy keresel egy olyan munkahelyet, ahol zsebbe kapod a fizetésed. Amire még fel kell készülj az az ingó végrehajtás, biztosan meg fogják azt is lépni, illetve a letiltás után megmaradó fizetésed kp-ben vedd fel, mert inkasszót tehetnek a számládra, így az is elmehet adott esetben.

2013. júl. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

"Amit tehetsz az az, hogy keresel egy olyan munkahelyet, ahol zsebbe kapod a fizetésed."


Akkor meg nyugdíjadból fogják vonni, vagy ne adja az ég örökölsz valamit azt viszi a bank.

2013. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Így is, úgy is fogják vonni a nyugdíjából, mert ez soha nem fog elfogyni.
2013. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%

most hiába pontozol le mindenkit, aki neked nem tetsző hozzászólást ír!

NINCS megoldás, pórul jártál, a max amit tehetsz, hogy utána mész a férjednek Amerikába és kivered belőle a tartozását! TE voltál a hülye, most mégis mit csodálkozol? A helyesírásodból is látszik, hogy tanulatlan vagy, nemhiába lehetett így átvágni téged. :D

2013. júl. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Úgy nem hajthatják Rajtad végre másnak a tartozását, hogy Te ehhez írásban nem járultál hozzá valamikor, tehát kellett, hogy tudj a férjed hitelfelvételéről. Még akkor sem, ha a házastársa vagy.

Tehát tudtál róla, vállaltad a vele járó felelősséget, és most úgy látszik be is tartatják veled.

Nincs más, mint egyezkedni a bankkal, hátha van bennük egy kis szociális érzékenység...

2013. júl. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!