Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tapasztalat? Vagy hozzáértők...

Tapasztalat? Vagy hozzáértők segítségét szeretném kérni hitelügyben, mert a bankoknál nem kapom meg a kellő információkat nem elég segítő készek.

Figyelt kérdés
A havi bruttóm 90000Ft korlátlan idejű szerződéssel.Ez a papír forma szerinti bevételem.Párom nettóban 100-130 között hoz haza havonta közalkalmozottként.Neki is van mellék jövedelme,de szintén nem bejelentett.Házat szeretnénk vásárolni és ha kell a hitel miatt gyorsan össze is tudunk házasodni, viszont párom még aktív, de hamarosan passzív bárlistán van egy a testvérének felvett és általuk nem fizetett hitel miatt.Havi törlesztőként 60-65ezer ftot tudunk vállalni max.de akár a leghosszabb futamidőre. Fedezetként van egy 7millió Ftos ingatlan is és kb.500000Ft kp.Milyen összegű ingatlant nézhetünk? Vehetünk akár zártkerti ingatlant is? Jogosultak vagyunk bármilyen állami támogatásra? Melyik bankhoz forduljunk? Ja én 23 párom 26.
2009. okt. 20. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Mi most kezdtünk a párommal lakásra gyüjtögetni, mind a ketten 23 évesek vagyunk:)Egy kedves pénzügyi tanácsadó csajszi volt kint nálunk, mindenben rengeteget segített, elindult végre a megtakarítgatás, ha majd odaérünk akkor jelzáloghitelben is őket fogom kérni segítségül..neked is őt javasolnám ha pesti vagy..de ide nem írom fel a számát:S ha szeretnéd írj privátban, ja és persze ingyenes volt:)

2009. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vegyetek Zártkerti ingatlant jóval olcsóbbak!!


A hátrányuk annyi hogy nem lehet hivatalosan bejelentkezni oda..


De kit érdekelnek a hivatalok!!


A Lényeg hogy legyen egy hely ahol együtt laktok!!


A Banki hitelt kihagynám a dologból!


Ha eladnátok az ingatlant ami elvileg 7 millót ér, akkor vidéken fele annyiból is kapnátok egy kissebb nyaralót, és még maradna is pénz!!


Pesten sem fizetnek sokkal többet az állások mint vidéken azért a havi 20-30 ezer ft fizetéskülönbségért sztem nem éri meg hitelbe verni magatokat ilyen fiatalon,


Egy olcsó kiskocsi vagy a vonat elvisz úgyis bárhová!!!!


Az pedig hogy korlátlan idejü és nem határozott idejű a munkaszerződésed csak annyit jelent hogy akár egyik napról a másikra kirúghatnak..


Ha határozott idejű lenne akkor csak közös megegyezéssel rughatnának ki egyébként nem!


A mai világban meg ma van munkád, holnap nincs, a hiteled viszont a hátadon ha birod ha nem!!!


Ráadásula párodat már átverték a rokonok egy hitellel, örüljetek ha abból ki tudtok kecmeregni aztán az ilyen rokonoknak is örökre hátat kéne ám fordítani....

2009. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ne bízz a bankokban és a kedves pénzügyi tanácsadóban mert ráfaragtok pár év múlva!!


Ebben az országban semmi sem biztos, holnapután bedől a tőzsde vagy valamelyik milliárdos kocsognek szar napja lesz aztán hozat egy olyan törvényt hogy belerokkantok kisemberek...


Nézd meg hány banki károsult van, meg hány utcárakerült család!!


A Finánckocsogoknek addig vagy jó amíg van fedezeted meg aláírsz nekik aztán a beledet is kitapossák!

2009. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért sztem nem kéne igy beszélned....ha korrekten kötsz meg egy szerződést ugy hogy tudod mit vállalsz be, utána senki ne sírjon, hogy nem megy...amugy az első vagyok..én bízom a tanácsadómban, ennyi bizalom kell az életben, egyedül nem tudnék jó döntést hozni...
2009. okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod jelenleg aktív és rövidesen passzív báros lesz, akkor lenne egy tanácsom. Ne házasodjatok össze addig, amíg nem vettetek lakást, ugyanis a bankok a házastársat automatikusan adóstársként kezelik és a legtöbb normál kereskedelmi bank nem ad lakásvásárlási hitelt még passzív bárosnak sem, de ha ad is, kamatfelárral!!!!

Ha jól értem, a 7 mill Ft-os ingatlan plusz fedezet lenne. Ilyen esetben van esélyed úgy hitelhez jutni, hogy egyedül veszed fel a hitelt és a párod mint "csendestárs" kerülne be a képbe. Amennyiben a párod is tulajdonjogot szeretne a vásárolt ingatlanban, akkor olyan bankot kell választani, ahol elfogadják, hogy a "zálogkötelezett" BÁR-os.

Szívesen segítek, ha írsz privátban. Megoldást csak akkor tudok ajánlani, ha minden konkrétumot ismerek.


(Bankföggetlen hiteltanácsadó vagyok.)

2009. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!