Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az az állampapír és hogy...

Mi az az állampapír és hogy lehet vele pénzt keresni?

Figyelt kérdés
tudom hogy ez alap dolog de én sajnos nem vagyok jártas a banki dolgokban és nagyon fiatal vagyok és érdekelne...

2013. júl. 18. 00:15
 1/2 anonim válasza:
Az állam által kibocsátott értékpapír, amit egy összeg ellenében adnak (pl. 100.000 Ft), és ez évente/kétévente kamatozik.
2013. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az állampapír az állam által kibocsátott ígérvény arra, hogy az adott névértékű papírját ha most megvásárolod, akkor lejáratkor az ígért kamattal növel összeggel kapod vissza.

Pénzt keresni vele szerintem nem lehet, mert az infláció általában magasabb, mint amennyi kamatot fizetnek érte.

2013. júl. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!