Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kedvezményezett elhalálozása...

Kedvezményezett elhalálozása esetén mi történik a lakáskasszával, ha ez még a 4 év letelte előtt történik?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi történik az állami támogatással? És ki örökli egyáltalán a megtakarítást? A szerződőnek ilyenkor van lehetősége más személyre lecserélni a kedvezményezettet?

2013. júl. 18. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit korábbról indítanám a választ. Lakástakarék számla nyitásakor lehetőséged van megnevezni kedvezményezettet. Ha ez nem történik meg, akkor a számla kedvezményezettje maga a szerződő, azaz te. Ha adtál meg kedvezményezettet és ő hunyt el, automatikusan te, azaz a szerződő lesz a számla kedvezményezettje. Bármikor megadhatsz más kedvezményezettet, azonban ő csak a szerződő egyenesági hozzátartozója lehet, vagyis szülő/nagyszülő, gyermek/unoka, illetve testvér.
2013. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! És mi történik akkor, ha én vagyok a szerződő, és nekem már van a nevemen egy lakáskassza? Akkor vihetek tovább egyszerre kettőt? Egyenes ági rokont már nem tudnék találni, mert mindenki nevén van lakáskassza!
2013. júl. 18. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamit elírtál. Szerződő biztos nem lehetsz ha már egy másiknak is szerzője vagy. Ez így nem világos. Kedvezményezettje többnek is lehetsz.
2013. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem írtam el! A szerződő, aki a lakástakarékot fizeti, a kedvezményezett meg az, aki felhasználhatja a lejárat után a pénzt. A támogatást pedig a kedvezményezettek adószáma alapján fizeti az állam!
2013. júl. 20. 15:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, ha több számlán is te vagy a szerződő, egy kivételével mindegyiknél meg kell nevezned kedvezményezettet. Egy személyhez, egy évben, csak egy számla után jár állami támogatás. Ha mégis több számlán vagy szerződő, kedvezményezett nélkül, akkor a lakáskassza levelet fog küldeni, melyben tájékoztat az állami támogatás-ütközésről és kérni fog, hogy nevezz meg kedvezményezettet, vagy nyilatkozz, hogy melyik szerződésszámú számládra járjon az állami támogatás. Amennyiben nem a maximális havi megtakarítást fizetted, akkor szerződés-összevonással csinálhatsz a két számlából egyet.
2013. júl. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!