Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek tudnék írni kérelmet,...

Kinek tudnék írni kérelmet, hogy méltányosságból engedjék el banki tartozásomat? (betegség, nehéz családi háttér és már a fizetésből levont 33% miatt is nagyon nehéz lenne a tartozást visszafizetni).

Figyelt kérdés
Miniszterelnöknek? Köztársasági elnöknek?

2013. júl. 22. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
senkinek! tartozást nem engedik el! méltányosságból lehet kérni részletfizetést, azt a bankodtól kell kérned! a bankot egyébként nem érdekli hogy neked mi a bajod, ő csak a pénzét akarja, jogosan. nem tudsz bánni a pénzzel, ez lerí a kérdésedből. sajnálatos a helyzeted, azonban előbb kell gondolkodni, aztán hitelt felvenni.
2013. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Több éve volt ez, alig lettem nagykorú, de nem fogok neked magyarázkodni.

Van rá lehetőség, hallottam már ilyenről csak azt nem tudom hova kell beadni a kérelmet.

2013. júl. 22. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
bank hitelkárosultak jogvédő szövetsége, sztem ide fordulj
2013. júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A banki hitelkárosultak szövetsége erre nem jó. Ők nem engedik el neked a tartozást. A miniszterelnök és a köztársasági elnök sem. Senki sem. Hol, mikor, milyen forrásból hallottál erről? Linkelj valamit a netről, mert ha nincs valami konkrét információd, akkor vagy csak rosszul hallottad, vagy hallottál valamit és rosszul emlékszel rá, vagy hülyeséget mondtak neked.


A bank csak a rohadt pénzét akarja. Ha nekem tartoznál annyival, amennyivel, én sem engedném el. Sőt, mondok egy neked életszerűbb példát, amibe jobban bele tudod képzelni magad: Ha neked tartozna valaki annyival, amennyivel te tartozol a banknak, te sem engednéd el méltányosságból, különösen, ha a vagyonod egy nagyobb szeletéről lenne szó. (Nem mindegy, hogy 10 millióval tartoznak nekem, de a vagyonom 20 millió vagy 1 milliárd).


Nem kell magyarázkodnod senkinek, hiszen te is tudod nagyon jól, hogy hülye voltál.

2013. júl. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

800 000 ft a tartozásom.

igazából annak is nagyon örülnék, ha a kamatot nem kellene kifizetnem, csak magát a tartozást.

2013. júl. 23. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha svájci frankokban vetted volna fel lakáshitelként akkor talán kapnál valami segélyt a tervezett törvény szerint, de ha "csak" az a baj hogy nehezedre esik kifizetned a hitelt azt sajnos senkit sem érdekel. Próbáld a bankkal megbeszélni hogy kisebb összegeket fizess de hosszabb időn át, habár nem látom miért fogadnák ezt el (miért lenne ez jó nekik). Ha végül nem lesz pénzed és már elkobozták mindened akkor gondolom mehetsz börtönbe és ott kifizeted tartozásod... de azért ki fogod fizetni.
2013. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó hüjeságet NE írkáljál már, adósság miatt nem csuknak börtönbe, csak adócsalás és hűtlen kezelés vétségével vagy sikkasztás miatt.


Ha jogon vagy, akkor szerintem kezd el többet tanulni a Magyar Jogrendszerről és aztán beszélj, mert ami írtál elég nagy m.arhaság.

2014. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!