Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 13 évesen utalhatok/fizethetek...

13 évesen utalhatok/fizethetek be pénzt?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és utalnom kéne pénzt egy számlaszámra. Minden megvan név,számlaszám, csak azt nem tudom hogy 13 évesen utalhatok-e? Azt hallottam bemegyek a bankba (ezesetben OTP-be) húzok egy sorszámot,sorra kerülök,mondom hogy utalni szeretnék,megmondom az adatokat,elvileg néha kérnek személyit,odaadom a pénzt és kész? Valaki mondja már meg :D

2013. júl. 31. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, személyi és lakcímkártya legyen nálad.
2013. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nem utalás, hanem pénztári készpénzbefizetés. És csak abban a bankban lehet, ahol az illető bankszámláját vezetik.
2013. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
NEM, mivel 14 éves kortól kapod meg azokat az okmányokat amikkel lehet és 14 ig kiskorú vagy! 14 fölött lehet fiatal korúaknak.
2013. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Deee befizetni akarok,és van személyim is meg lakcím igazolvány cuccom is. Akkor van valami akadálya?
2013. júl. 31. 19:33
 5/10 anonim válasza:

miért nem mész be a bankba és kérdezed meg ott?

ott meg tudják mondani egyből ha lehet vagy ha nem és ha lehet, akkor már meg is teheted egyből.

ha meg nem lehet akkor tájékoztatnak hogy hogyan tudod megtenni.

2013. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom csak félek hogy elküldenek,hogy mit keres itt egy 13 éves gyerek :D De holnap megyek haveommal,viszek mindent azt meglátjuk :D Egyébként köszönöm a válasszokat! :)
2013. júl. 31. 20:04
 7/10 Vad-Ász válasza:

nyugi nem küldenek el.

egyik haveromnak is megcsinálták igaz 1-2 évvel idősebb.

de a befizetést ugy érted hogy csinálsz magadnak egy ugynevezett fiokot ahol a pánzedet tartod,és amikor valami értelmeset akarsz venni akkor bemész és veszel ki?

2013. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem nem befizetni szereznék más számlájára,bemegyek,mondom hogy utalni szeretnék,megmondom számlaszámát meg minden cuccost,odaadom a pénzt,és elvileg kész :D Ma megyek,majd kiderül :D
2013. aug. 1. 09:29
 9/10 anonim ***** válasza:

De ha neked nincs bankszámlád az OTP-be, és csak odaadod a pénzt a bankfiókban, az pénztári befizetés, nem utalás.

Az utalás az, ha a saját bankszámládról utalod át a pénzt más bankszámlájára.

2013. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
bank számlát akkor csináltathatsz ha van már személyid
2013. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!