Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankszámla megszüntetésnél...

A bankszámla megszüntetésnél miért kell visszaadni a bankkártyát?

Figyelt kérdés

Elvesztettem, de amúgy sincs pénz a számlán és meg akarom szüntetni. Nem a kártya elvesztése miatt.


Miért kell visszaadni?

És igaz, hogy ha nem tudom leadni akkor letiltják, aminek költsége van?


Ha a számla amihez van a kártya is meg lesz szüntetve akkor ugyan hogy lehetne visszaélni a kártyával?


Vagy nincs igazam?



2013. júl. 31. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom, nekem az AXA-nál nem kellett leadnom a kártyáimat...
2013. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Már két számlát is szüntettem meg, az egyik rendes bankszámla volt, a másik ráadásul hitelkártya, és eddig kártyát sem kellett leadnom. Szimplán érvénytelenítették. Melyik banknál kérték vissza a kártyád?
2013. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

OTP-nél ha nem adja le az ügyfél, költsége van.


Vajon ez csak arról szól, hogy pénzt lehúzni vagy van valami alapja is?


Esetleg valakinek vannak konkrét infoi?

2013. júl. 31. 23:23
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy a kártyán is fel van tüntetve, a kártya a bank tulajdona, te csak használatra kapod.

Ez az oka annak, hogy vissza kell adni.

Bár nem tudom, hogy mit tudnak kezdeni egy aláírt, aktivált, és több évnyi használat után már viszonylag megviselt esztétikai állapotú kártyával, de sajnos ez így működik...

2015. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Bár nem tudom, hogy mit tudnak kezdeni egy aláírt, aktivált, és több évnyi használat után már viszonylag megviselt esztétikai állapotú kártyával" legyen egy kis bizalmunk, hátha újrahasznosítják (ha sima kukába dobod, úgy biztosan nem erre a sorsra jut a kártyád) xD
2016. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Újra én (a párnapos vicckomi írója) vagyok, 13-án +szüntttem a bankszámlámat. A számlám tényleges +szűnése előtt, még az ügyintézés közben csak azért előkerült a kártyám, mert a hölgy valamiért kíváncsi volt arra h mien kártyám van. Ezután elől maradt a kártya, és (már a papírmunka után) amikor a pénztárnál kiadták a pénzemet, mutattam a kártyám és +kérdeztem h azt otthagyjam-e, erre ők azt mondták h nem tudnak vele mit kezdeni, így most szó szerint papírnehezékként rajta feszik az aláírt banki papír saját példányán, ami meg itthon van xD (budapestbankos voltam)
2016. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!