Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha adóstárs vagyok egy ingatla...

Ha adóstárs vagyok egy ingatlan fedezetű hitelben, kaphatok még vajon saját célra lakásvásárlási hitelt, vagy ez már önmagában kizáró ok?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Önmagában nem kizáró ok, de nehezítő tényező.
2013. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A meglévő hitel a jövedelmed továbbterhelhetőségét rontja akkor is, ha abban a hitelben "csak" adóstárs vagy és nem Te fizeted közvetlenül a részleteket. A bank úgy számol, hogy az a hitel téged is terhel, tehát egy újabb hiteligénylésnél figyelembe veszi a már meglévő hitel törlesztő részleteit és ezzel együtt számolja ki, hogy meddig lehet még terhelni tovább a jövedelmedet hitellel, illetve lehet-e egyáltalán.
2013. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hm értem köszönöm.

Érdekli a bankot az ha havi rendszerességgel érkezik a számlára 300.000Ft, de ez nem igazolható jövedelem? Az igazolható jövedelmem 100.000Ft, ezen felül jön a 300. A logika azt diktálná hogy nem hatja meg a bankot ez gondolom. Illetve megoldás lehet egy másik ingatlan bevonása, akkor nagyobb az esély?


A helyzet úgy nézne ki hogy 20% önerőm van, az ingatlan kb 5.000.000 lenne összesen, tehát 4.000.000 kellene hitelre. Emellé jön hogy 100.000 a jövedelmem (igazolhatóan) és már adóstárs vagyok egy másik hitelben.

Esetleg lízing? Vagy a feltételek nem rugalmasabbak annyira hogy megérje?

2013. aug. 2. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:
A fekete jövedelem nem "érdekli" a bankot.
2013. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van olyan bank, ahol van olyan "fekete jövedelem", ami számíthat, ha bankszámlára érkezik.


A jövedelmed terhelhetősége nem változik attól, hogy van plusz ingatlan fedezetnek, a két feltételt külön külön kell teljesíteni.


Az ingatlan fedezet kérdése ott lesz lényeges, hogy a 20% önerő nagyon kevés bankban elég, ezért bekérnének még egy ingatlant, amire szintén jelzálog kerülne.


Normál esetben a saját jövedelmed elég lenne a saját hiteledre, de így, hogy adóstárs vagy már egy másik hitelben, kevés.

2013. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ!

Lehet akkor egyszerűbb ha nem kapkodom el a dolgot, és tekintve ha megvan a havi 200 plusz, összegyűjteni többet mondjuk legalább 60%-ot, ami több idő viszont nem kell hozzá sok hitel.

2013. aug. 2. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!