Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a Mastercard...

Mi a különbség a Mastercard Online és a Visa Electron bankkártya között?

Figyelt kérdés
Erste diákszámlát szeretnék nyitni mert az Otp junior számlacsomagot eléggé drágának találom. De szükségem van online fizetésre - Vatera PayU, data.hu, EA (origin( ...- nem tudom pontosan ennek a nevét - ehhez csak a bankkártyaszám kell, név, és a hátsó 3 jegyű ellenőrző kód. Testvéremnek is Visa Electronja van de párszor nem tudta „erre” használni. Esetleg tudtok más hasonlót ajánlani? (Ezért sajnos külön kell fizetni – de lehet választani Maestro-t, Mastercard Classic-ot, Mastercard Unembossed-t és Visa Classic-ot). Köszi előre is a válaszokat!

2013. aug. 3. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Visa Classic és Mastercard Standard dombornyomott kártyák. Ezek mindig jók netes fizetésre.


Visa Electron, Mastercard Online (más néven Unembossed) és a Maestro elektronikusak. Az Erste által kiadott elektronikus kártyák is jók szoktak lenni netes vásárlásra, lehet, hogy az általad említett honlapok valamiért nem fogadják el.


Az Erste diákszámlához alapesetben diákkártya jár, ami VISA Electron. Ugyanolyan mint a többi Visa Electron.


De most akkor én is kérdezek:

Ha mondjuk nem diákkártyát, hanem másik Visa Electront vagy Mastercard Onlinet kérek, akkor is megkapok minden diákszámlás kedvezményt. Vagy akkor már nem mind jár. Hisz a diákkártya is Visa Electron, végül is, nem?

2013. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint megkapod csakhogy, van egy egyszeri kibocsátási díj + ekkor van éves számlavezetési díj - ami electron-nál nincs - ez akár 4800ft is lehet. Köszi a választ de azt hiszem ez a "kellemetlenség" megéri a sokkal alacsonyabb díjakat.
2013. aug. 3. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Számlavezetési díj biztos nincs, mert az független a kártyától teljes mértékben. Nem csak ebben, hanem más csomagokban is.


Az éves kártya díj vagy egyéb kártyához kötödő díjak megléte, nagysága a kérdéses.

2013. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, az éves kártya díjat akartam írni. A pontos díjak az erste honlapján vannak fent. De ahogy most néztem a MC Unembossed-t már nem is lehet kérni...
2013. aug. 3. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!