Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lekötött pénz felvételekor a...

Lekötött pénz felvételekor a kamat elvész?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő. Mindössze 100 eFt-om le van kötve az Erste Banknál. Még tavaly kötöttem le, hogy idén vehessek magamnak egy laptopot, így szeptember 13-án 109 eFt-ot tudok majd felvenni.


Azonban nekem még augusztusban szükségem lenne az összegre. A kérdés az, hogy ha elveszem a pénznek egy bizonyos részét (maximum 30-40%-át), akkor az eddig összegyűlt kamat (amit csak szept. 13-án írnak jóvá) az elvész?


Nem lehetne úgy, hogy felveszem a pénzt, aztán max az utolsó hónapra nem kapok kamatot?


Csak mert nem szeretném most, így az utolsó hónapban elrontani ezt a piciny összeget, főleg ha már egy éve várok rá. :-)


Előre is köszönök minden válasz!



2013. aug. 4. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapesetben a lekötött betétek többségénél a betét lejárat előtti feltörésekor nem jár kamat, vagy csak nagyon kevés, pl. 0,15%.


Azt, hogy Te milyen konstrukcióban kötötted le a pénzed, nem tudhatjuk, ezzel kapcsolatban a banknál érdeklődj. Bizonyos bankoknak vannak olyan konstrukciói, ahol időtartam szerint sávos a kamatozás, tehát lejárat előtti feltöréskor is jár valamennyi kamat.

2013. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Én azt hiszem, hogy egyszer meg lehet törni, és akkor még mindig jár 6,8 %, de akkor az eddig összegyűlt kamat elvész, helyette pedig a maradék pénznek a 6,8%-a lesz a kamat?


:-)

2013. aug. 4. 21:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak arra válaszolj, hogy miért nem a bankban kérdezed ezt meg?


Sőt, ha nem akarsz elmenni a bankfiókba, akkor miért nem hívod fel őket telefonon, hogy ott érdeklődj? (Ha azért, mert tegnap vasárnap este volt és éppen nem volt nyitva, akkor hajrá, most hétfő napközben hívd őket.)(Bár az is lehet, hogy az ügyfélszolgálatuk 24 órás, szóval még ez sem kifogás.)

2013. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!