Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora fedezet kell - értékbe...

Mekkora fedezet kell - értékben - a meglévő hitelemhez? Debrecenben tudna végre valaki értelmes és kimerítő válasszal, segítséggel szolgálni? Mindenki mást mond.

Figyelt kérdés
Röviden arról lenne szó, hogy van egy 11,3M ft jelzálog fedezetü hitelünk, ami svájcifrank alapú, így most 14 M Ft körül van az összeg. Két éve vettük fel az OTP-től. Két lakás van leterhelve, ez a 40-es sorházi tégla, és anyukám 35-ös panelje. Szeretnénk elköltözni ebből a kicsi házból a belvárosba nagyobb de olcsóbb panelbe, de úgy hogy a hitelünket esetleg másik banknál kiváltanánk, ami kedvezőbb lenne, mert nagyon nagy a törlesztőnk, vagy pedig simán magunkkal vinnénk a másik házra, és amivel készpénzünk maradna lakáseladás-vétel után (2M Ft kb) azt befizetnénk a banknak. Kérdésem az lenne, van -e valami megoldás? Le tudjuk -e cserélni a lakásunkat nagyobbra, és egyben csökkenteni tudjuk-e a hitelünk törlesztőjét. Sajnos férjem is én is passzív Bar-on vagyunk, az otp jóvoltából. Ha jól számoltam a fedezet lenne 15 M Ft és ehhez jó esetben 2 M Ft -ot tudnánk betenni. Elbírná ez így a meglévő hitelünket?Bocsi hogy hosszú lett.
2009. okt. 26. 12:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Több tényezőt kell ilyenkor vizsgálni.


A legtöbb normál kereskedelmi bank nem hitelez akkor, ha BÁR-os az adós, vagy az adóstárs, de kivételes esetben is csak kamat felárral.


BÁR-os státusz esetén a fedezet értékéhez képest csak kb 50-os arányban lehet hitelhez jutni, tehát ahhoz, hogy Ti 15 mill Ft hitelt kapjatok, 30 milliós fedezet kellene.


Ezek alapján én nem sok esélyt látok, hogy az elképzelésetek kivitelezhető lenne.

2009. okt. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!