Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem nyithat valaki...

Miért nem nyithat valaki személyi bankszámlát? Aki fekete listás a banki hitellistán, annak lehet nyitnia bankszámlát?

Figyelt kérdés
Ex-nejemnek megszűnt egy éve bankszámlája, ahová a gyerektartás utalta munkahelyem. Azóta lányom számlájára kérik. De most hallom, ex-nejem fizetése is odamegy. Tulajdonképp ő is lányunk számláját használja. :-o Szerintem ez törvénytelen. (nincs közös néven) Igazam lehet?

2013. aug. 7. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, h ez torvenytelen-e, de h khr-eskent lehet szlat nyitni, az biztos - en is nyitottam.
2013. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem törvénytelen. Oda utalja az exfeleséged a fizetését amelyik bankszámlaszámot megadott. Ha ez a lányod bankszámlaszáma akkor odamegy a fizetése.

Előnye az, hogy nem kell kétszer fizetni számlavezetési díjat.

Az én fizetésem a férjem bankszámlájára megy. Nekem nincs bankszámlám, teljesen felesleges..

2013. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fizetés letiltást így sem kerülheti el, mert azt a cégnél tiltják így nem hiszem hogy ez törvénytelen lenne.
2013. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia,feketelistasnak is lehet bankszamlaja.

nekem is van,és bar os vagyok.

nem törvenytelen hogy a lanyod szamlajara utaltatja.

2013. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom azért utaltatja oda, hogy a letiltás után megmaradót ne vigyék el inkasszóval.
2013. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvénytelen, ha a munkahely megengedi, akkor nincs vele semmi probléma.


KHR listával is lehet bankszámla, hisz az betéti számla, nem hitelszámla.


Amúgy vannak egész kedvezményes számlacsomagok. Még ha meg is bízok valakiben, én nem szeretném, ha nem a saját számlámra jönne a pénz.

2013. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!