Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes az anyagi védettséghez...

Érdemes az anyagi védettséghez szükséges pénzünket befektetési alapba helyezni?

Figyelt kérdés
Még főiskolás vagyok, de ha már dolgozok, először szeretném megteremteni az anyagi védettségemhez szükséges összeget (kb. 6 havi kiadásoknak megfelelő összeg). Ha ezzel megvagyok, szeretném banki kamatlábnál nagyobb hozamú befektetésekben tartani, ahol könnyű hozáférni később. Jó megoldás erre egy részvényalap, vagy kevert alap?

2013. aug. 9. 09:19
 1/3 The Other ***** válasza:
Ha vésztartaléknak kell, akkor személy szerint nem ajánlanám a részvényalapokat, mert azok olyanok, mint a hullámvasút. És könnyen meg lehet szívni vele, ha pont akkor kellene a pénz, amikor lent van.
2013. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első tökéletesen megfogalmazta.


A vésztartalék arra van, hogy legyen, amikor kell. Ezzel nem lehet szerencsejátékozni. Csak majd az ezen felüli pénzedet tedd kockázatos helyekre.


Én a hasonló pénzemet részben kincstárjegyben, részben bankbetétben, részben kp-ban és részben pénzpiaci alapban tartom (negyedelve)(hogy ne legyen baja).


Ha mindenképpen befektetési alapba tennéd, akkor tedd pénzpiaci alapba, mert az is egy befektetési alap fajta, viszont ezek az alapok csak rövid lejáratú állampapírba és bankbetétbe teszik a pénzt.


Ez a pénz kb. tartja az inflációval megfelelő szintet és ez így jó. Mint mondtam az előbb, az ezen felüli pénzzel kockáztass inkább.

2013. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 12. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!