Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felmondták a lakáshitelemet....

Felmondták a lakáshitelemet. Bátyámmal, a menyasszonyommal és a kisfiammal élünk együtt. Most érkezik a kislányom. Bátyámnak van bejelentett munkahelye, nekem csak alkalmi van. Nem tudom mihez kezdhetnénk, vagy hol kaphatnék segítséget?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy a családi ház körül sikerült beállítanom egy olyan anyagi környezetet, hogy most már tudnánk fizetni, havi 20-25e ft-ot a részletre, de sajnos nem áll szóba velünk senki. A kisfiam most múlt egy éves, 6 kemoterápián van túl, mert daganatosan született, és ebben a kilátástalan helyzetben, már nem tudom mihez kezdhetnénk.

2013. aug. 12. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Még nem kell aggódni. A bank igaz felmondta a hiteledet, de nem veheti el egyből a házatokat. Az ügyedet át fogja adni egy behajtó cégnek, és ő nekik írhatsz. Kérj részletfizetési kérelmet, jelezve hogy szándékodban van fizetni. Olyan nincs hogy ha valaki fizetni akar akkor ne adjanak esélyt. A behajtócég meg fogja adni a fizetési lehetőséged, de onnantól kezdve ne szúrjátok el. Fizessetek..
2013. aug. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Szívszaggató mese, ne küldjek egy kis pénzt? Szivesen megteszem, miután megindokoltad, hogy lakáshitellel a nyakadon, alkalmi munkákkal alig-alig megélve minek kellett neked még egy gyerek, a még alig egyéves -meséd szerint- nagybeteg mellé...
2013. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

"lakáshitellel a nyakadon, alkalmi munkákkal alig-alig megélve minek kellett neked még egy gyerek, a még alig egyéves -meséd szerint- nagybeteg mellé..."


+1


Aki ilyen hülye azt nem lehet megmenteni - leginkább saját magától.

Azt meg ne csodáld, hogy havi 20 rongyért nem tolonganak a banki ügyintézők lábat csókolva. Hol élsz te ember, egy albérlet 70e-től kezdődik és az még nem is csaáldi ház. Mit akarsz te a 20e-ddel?


Annyi lesz, hogy még 1-2 évig ki tudjátok húzni a putriban aztán majd mentek ahova tudtok.


Csak a gyerekeket sajnálom, hogy ilyen a családjuk.

2013. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Az előző válaszolók a szívemből szóltak. Nem értem, hogy miért kellene titeket bárkinek eltartani. Teljesen nyílvánvaló, hogy dolgozni kellene, küzdeni, nem pénzért kuncsorogni...
2013. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Magyarország. Magyar emberekkel. Végül is gondolhattam volna. Nos akkor elmondanám, hogy mindez 1 év leforgása alatt történt. A lakáshitelemet sem saját hibából, illetve nem teljesen vesztettem el. Egyáltalán nem pénzt kuncsorogni jöttem ide, hanem tanácsot kérni. Mindennek előzményei vannak. Igen, beteg a gyermekem, és a második nem volt tervbe, de a menyasszonyomat elütötte egy busz, és válasz elé állítottak, hogy ha ezt elvetetjük, akkor nagy esély van rá, hogy többet nem lehet. Sajnálni nem kell a gyerekem, mindent megkap, amit csak megadhatok neki. Főleg szeretetet és tapasztalatot, miszerint messze kerülje el az olyan embereket, mint itt pár hozzászóló. Sok mindent próbálok megoldani egyedül a párommal, de mindenhez én sem értek. Na ezért írtam ide, nem pénzkuncsorgás miatt. Szívszaggató történet? :) Talán ha az egészet leírnám, hogyan halt meg a családomból a testvérem, a szüleim különböző időben, ugyanazon a főúton, hogyan tanultam meg gyerekként főzni, hogy nekem is legyen, hogyan lett oda a lakáshitelem és hogy mire ment el az ára. Hogyan mentem fél éven keresztül minden nap a gyerekemhez a hematológiára, na ez már egy olyan történet, viszont tudom hogy mindenkinek van baja, ezért nem osztottam meg az előzményeket. Túlvészeltem sok dolgot, és túlvészelt a kisfiam is. Sok segítséget kaptam, de az már biztos, hogy nem olyan emberektől mint itt páran. Szép napot nektek.
2013. aug. 13. 06:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem hat meg.


Tudod, hogy milyen tanácsot tudnunk adni?

Menj el dolgozni! Ilyenkor nyáron is elmehetsz napszámba 5000 Ft/nap. Te vagy a magyar mentalitású, szerinted egy normális, kapitalista országban mikor kapnál meg bármit munka nélkül, alanyi jogon, mert szociálisan rászorult vagy?


Elárulom, soha. Mindenért meg kell dolgozni egy normális országban, de itt már az a természetes, hogy alád tesznek mindent, mert szegény, ártatlan ember vagy, akit az élet súlyt.


Megesett, hogy nekünk lakásunk sem volt, mert az alkoholista apám elitta, de magunktól talpra álltunk, folyamatosan dolgozom 16 éves korom óta, jelenleg 2 állásom van. A pofám leszakadna, ha pénzért kuncorognék.


Tanácsot kaptál, dolgozz, küzdj.

Nem értem, hogy mire vonatkozóan írtad, hogy mindenhez te sem érthetsz...

2013. aug. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Szánalmas vagy, komolyan mondom.


Idejössz, sírsz, aztán megsértődsz és "magyar mentalitásozol". Holott amit te csinálsz, az az igazi "magyar mentalitás". Semmi felelősségvállalás, csak a sírás, hogy nincs.


Ráadásul még hazudozol is itt össze vissza, hogy 1 éve még minden szép volt, most meg jajj nem tudod fizetni a kis hitelecskédet és már el is mondta a bank.


És szerinted az, hogy összejön egy "nem tervezett gyerek", de ha elvetetitek akkor esetleg nem lehet többet az indok arra, hogy az éhenhalás küszöbére, munka nélkül, ház nélkül kipottyantson az asszony magából egy másodikat egy állandó ápolásra szoruló mellé? Hát megsúgom, hogy nem. Ez is csakis a te felelőtlen döntésed eredménye, semmi más. Az is, hogy megfogant és az is, hogy megtartottátok.

2013. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Emberek. Azért írtam, hogy nem érthetek mindenhez, mert például ahhoz, hogy alanyi jogon milyen lehetőségeim vannak arra, hogy megmentsem a házam nem értek. Jogi dolgokhoz sajnos nem volt szerencsém. Nem sajnáltatni akartam magam, nem pénzt kérni, csak érdeklődni milyen lehetőségeim vannak. Nem 20 ezer forintból élek. Körülbelül ennyi az a minimum, amit félre tudok rakni télen nyáron. Kertünk van, ezzel sok pénzt meg tudok spórolni. Van állatunk is. Ezzel is. Nappal ács mellett dolgozom, mint segédmunkás, aztán számítógépeket járok szervizelni, telepíteni azoknak akiknek megfelel, hogy nem papírom, csak tiszteletem és érdeklődésem van a szakma után. A menyasszonyom nem kipottyantja azt a gyereket. Akármikor hazajövök énekel neki, beszél hozzá és szereti mint ahogyan én is. Bátyám egy végtelenül kedves, de sajnos vezethető ember, akit miközben nem laktam itthon rávettek egy balszerencsésen végződő hitelre. És a magyar mentalitást is arra értettem, hogy én például nem a pénzre gondoltam, de ti egyből arra. El kell menni dolgozni? Dolgozok, viszont az alkalmi bejelentés nem elegendő ahhoz hogy boldoguljak. Ennyit szerettem volna tudni, nem azt hogy kinek alkoholista az apja, meg hogy ki hogyan meri itt névtelenül osztani az eszet. Soha nem haltam éhen, nem is fogok főleg nem a gyerekeim. Van hova mennünk, anyósom egy rettenetesen rendes asszony, de nem szeretnék más nyakán élni, még ha a kiadásokat fedezem minden hónapban akkor sem. Meg akarom menteni a szülői házamat, és ebben még az olyan rosszindulatú emberek mint ti sem tudnak meggátolni. Mert ez nem más mint amit leírtam.
2013. aug. 13. 19:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag az a lehetőséged, hogy megegyezel a végrehajtóval. Ehhez az kell, hogy a fennmaradó hitel és behajtási összeget pár év alatt vissza tudd törleszteni. Ez nyilván nem lesz neked opció, ezért még a következő választásokig biztos nem fognak kilakoltatni, utána 1-3 éven belül biztosan. Utána törleszted a maradék tartozásodat és laktok ahol tudtok.


Dióhéjban ennyi.

2013. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

No, ennyire voltam kíváncsi. Nem arra hogy mennyire semmire kellő vagyok, és nem arra hogy milyen rossz lehet a családi helyzetem és a gyermekeim sorsa.


Köszönöm a válaszát.

2013. aug. 13. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!