Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Euróban kapom a fizetésem,...

Euróban kapom a fizetésem, melyik bankban érdemes számlát nyitnom?

Figyelt kérdés
Jelenleg a CIB banknál vagyok, néha használom az internet bankot ügyintézésre bankkártyám nincsen, amikor utalják külföldről (Olaszország) a fizetésem akkor levonnak 2 Eurót ott és itt is 2 Eurót, illetve mikor kiakarom venni a pénzem akkor 15 euró felett vonnak le, az érdekelne, hogy melyik bank ahol jobban járnék, ha számlát nyitnék, előre is köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 15. 09:55
 1/3 anonim válasza:

Valójában az árfolyam váltást nem tudod elkerülni. Ha forint számlára utaltadod vagy teszed be, akkor a beérkezés napján aktuális árfolyamon.

Ha EUR-ban szeretnéd tartani, akkor is lesz átváltásból adódó nyereséged vagy veszteséged (ha itthon vásárolsz) csak ezt a vásárláskor realizálod. Én a helyedben talán ausztriában nyitnék számlát és bank kártyát, ezzel minimum a most bevezetett tranzakciós adót elkerülöd.

2013. aug. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem a zurrich-i nemzeti bankban van számlám, és magyarorszagon pedig a k&h-nál. Az utalásokkal nincs gond, de a felvétért mo-n fizetni kell 13€-t. Itt nekem van egy éves banki díj 1000€, de más nincs. Másnak gondolom más a banki díja.
2013. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Auzstiában a raiffeisen-nél van számlám. Ott 10 Eur körüli a havi számlavetetési díj, kp-t arról a számláról nem veszek fel ATM-ben
2013. aug. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!