Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident - biztos, hogy rossz?

Provident - biztos, hogy rossz?

Figyelt kérdés

Olvasgatok fórumokat, de 100%-ban negatív hozzászólásokat találok. Bár úgy vélem, többnyire azért, mert csak olyanok vették fel, akiknél már az első pillanatban látszott, h nem lesznek képesek visszafizetni, és sok esetben az ügynök kamu adatokat írt be, h az ő jutaléka meglegyen.

Nekem azért kellhet a közeljövőben, mert a páromat műteni fogják, utána 4-6 hét itthon fekvős táppénzen lesz, meg fogjuk érezni a 60%-os táppénzt a fizuján. A legkisebb összegben gondolkodom, a legrövidebb futamidővel, természetesen utalós megoldással. Ez 30.000 ft, kb. heti 900 ft-os törlesztéssel, azaz hó elején ha elutalok 4000 ft-ot, rendben vagyok. Összességében a 30 ezerre 33 ezret fizetek vissza, amire azt mondom, hogy megéri. Honnan szerezhetnék gyorsan kis összeget? Személyi kölcsön igénylés nem megy ennyi idő alatt, és ekkora összegnél ki is röhögnek. (majd számolgatunk, lehet, h nem 30, hanem 40 v 50 lesz, ez a táppénz hosszától függ.)

A lényeg, hogy nem vagyok túlságosan tapasztalt ebben, írjátok meg, hogy ebben az esetben mik lehetnek a buktatók, miért nem ajánljátok.

De hangsúlyozom, havi 4000 ft-ot elbírunk, nem vagyun olyanok, akik azért veszik fel, mert nem kell hozzá különösebb igazolás. Szóval vissza akarjuk fizetni.

Csak arra vagyok kíváncsi, hogy van-e valami, amiről nem tudok, vmi apró betűs rész, vagy kacifántos megfogalmazás, ami bukó lehet. Van-e vmi, amit az átlagember nem lát? ( ha tud és akar is fizetni, csak hirtelen kellene neki egy kis segítség!!!)



2013. aug. 18. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még hál istennek nem vettem fel hitelt. De barátnőmtől Úgy halottam hogy átutalással nem nagyon adnak . Inkább ki megy a házhoz 1 pasi és ő szedi kp.-ban de így meg sok a törlesztő. De én még személyesen nem tudom .
2013. aug. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kis összegnél nem annyira vészes, de ott van a másik oldal, hogy ha valakinek kicsi összeg kell mert nem tudja előteremteni, annak nagyon élére van állítva a pénzügyi helyzete és bármilyen apróság miatt borulhat..


A "közeljövőben" mit jelent? Tudtok esetleg előre spórolni? Hogy legalább 7-8000 meglegyen tartalékban, aztán ha kéred is a hitelt, fizeted, de ha valamiért borultok, akkor ott van 1-2 hónapra a törlesztő..

2013. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A közeljövőben azt jelenti, hogy jövő hónapban műtik, amit tegnap tudtunk meg. :(


Addig már csak a jövő havi fizu van, amiből különösebben spórolni nem lehet. Más lett volna, ha ezt hónapokkal korábban tudjuk, és van idő tervezni. Ha vmi akkora baj történne, hogy 4000 ft is problémát okozna pár hétig, az akko is csak 4-8000 ft-nyi törlesztés, de ilyen kétlem, hogy történne.

Viszont így hirtelen a fizuja fele fog kiesni, amit máshonnan már nincs idő pótolni. Nyilván mi sem választanánk ezt a lehetőséget, ha lenne más, de nekem nem tűnik olyan gáznak.

Akkor ti is úgy látjátok, hogy azoknál van a baj, akik sokat vesznek fel, meg otthoni törlesztéssel kérik, meg plazmatévét vesznek, mikor kenyérre sem telik? Hány ilyet olvastam az utóbbi fél órában... :S

2013. aug. 18. 19:18
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm egyébként a válaszokat, örülök, h normálisan válaszoltatok.

Bár a második válaszban van egy olyan, amivel nem feltétlenül értek egyet. Hogy nagyon az élére van állítva az anyagi helyzete, akinek kis összeg kell. Egyészt relatív, hogy mi a kis összeg, de ezt nem tudom, hogy ránk értetted-e. Mert szerintem 30 ezer ft nem olyan kis összeg. Biztos van, akinek az, de azért egy átlagos munkásembernek ez sok pénz, ebből pl. 2-3 hétig meg lehet élni. Vagy ahol a gyereknek ennyibe kerül a tankönyv, azt sokan csak kölcsönkért pénzből tudják megoldani, még akkor is, ha egyébként nem csórók. Bár ez meg olyan, amit lehet előre tudni, hogy mikor kell fizetni. Na de a lényeg, hogy én 30 ezret nem tartok kevés pénznek, abból belföldön el lehet menni nyaralni vagy wellness-hétvégére, sokaknak ez is luxus.

2013. aug. 18. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem olyan kis pénz, de nem is olyan lehetetlenül nagy összeg összeszedni, mintha mondjuk azt mondanám, hogy kell 2 millió forint... Innen-onnan lecsíp az ember (ha tud), és máris van 5000, stb... tehát még egy alacsony munkabérű embernek sem a mission impossible.

Na erre értettem, hogy kicsi..


Viszont a cégeknek az az érdeke, hogy minél többet vegyél fel. Nekik nem a kis összegű heti 900 Ft-os visszafizetéssel az, ami megéri. Ennek biztos nagyobb lesz a költsége, na meg kérdés, hogy a hirdetés nem mindig ajánlat... és amikor konkrétan hívod őket, akkor kiderülhet, hogy 900 Ft-ért hetente nem biztos hogy kijárnak házhoz. Ezt a 30 ezret heti 900 törlesztéssel már konkrét ajánlatként kaptad, vagy csak hirdetés?

2013. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
helló! ha az átutalásos módszert választod, a provident nem rossz. viszont nem úgy működik, hogy kérsz és kapsz annyit amennyi kell. először fél kell hívni a provident központi telefonszámát, időpontot kell egyeztetni a lakóhelyedhez közel eső irodájukkal, ha megvan az időpont, beviszed oda az irataidat, az utolsó havi számlakivonatodat, vagy a bérpapirodat. megigényelsz egy összeget, a legkisebbet nem célszerű, mert kevesebbet fognak felajánlani. mondjuk 50000 ftot megigényelsz, ők elbírálják, aznap vagy másnap visszahívnak, hogy mennyit kapsz milyen futamidővel.ilyenkor jön a kérdés tőled, hogy mennyi a heti törlesztő és mennyi a teljes visszafizetendő összeg. ha megfelel amit mondanak erre akkor megbeszéltek időpontot a szerződéskötésre, ha megvan a szerződés, 10 napon belül utalnak. fontos, hogy ne késsel el az irodából mert ha 5 percet kesel új időpontot kell egyeztetni! Az nem jó ötlet, hogy hó elején befizeted az egész havi pénzt, hetente kell utalni vagy az otp számlájukra befizetni, ha az egész havit befizeted egyszerre, azt előtörlesztésnek veszik, és a befizetett összegre a kamatot visszautalják neked, de a következő héten megint be kell fizetned az aktuális heti törlesztőt. ha elmaradsz a törlesztéssel késedelmi kamatot számítanak fel, kb heti vagy havi 4000 ft, ezt szerencs még nem tudom, de ugyanúgy működik mint a hitelkártya. ha a szabályokat betartod korrektek. ha a kölcsön felét visszafizetted és jó adós vagy felhivnak egy újabb összegű kóöcsön szerzódès miatt amit ha akarsz elfogadsz, ha nem nem, nem kötelezo. remélem tudtam segíteni.
2013. aug. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Inkább a folyószámlahitelt vedd igénybe. Azt egyszer megkapod, minden hónapban levonják, amikor jövedelmed érkezik a számlára, de újra felhasználhatod (persze költsége van, de nem jelentős). Aztán amikor könnyebben lesztek anyagilag, akkor akár meg is szüntetheted. De pillanatnyi nehézségek esetére jól jön bármikor.
2013. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!