Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit kell tennem, ha külföldi...

Mit kell tennem, ha külföldi bankszámlát akarok nyitni, és arra egy jelentékenyebb összeget elhelyezni?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy svájci bankot néztem ki, de nem tudom, hogy mik a feltételei annak, hogy külföldön helyezzem el a pénzem, hiszen mostanában eléggé rászálltak az off-shore bankszámlákra. Van mégis megoldás?
2013. aug. 19. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Na bakker, te is filmekből szedted a titkos svájci bankszámla-mizériát...

Mindegy, értelemszerűen odamész az adott bankhoz, elmondod, hogy számlát akarsz nyitni és annyi.

2013. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem szálltak rá semmire. Pár hete volt itthon egy svájci barátom, kértem, hogy mielőtt jön ezt derítse ki nekem.


Azt mondta, hogy régen annyi volt, hogy mentél, betetted, viszont látás. Mióta "rájukszálltak" azóta SZÓBAN meg kell ígérni a bankban, hogy legális, a saját országodban leadózott pénzről van szó... és ennyi. Utána mosolyogva ugyan úgy megy minden, mint eddig.

2013. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
(mondjuk jelentősebb összeget biztos nem évi 1% kamatot hozó bankszámlán tartanék, de te tudod...)
2013. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Az nem biztos...


Svájcban az 1% kamat az évi 1% reál tőkenövekedés gyakorlatilag (sőt, van amikor több is, mert erősödik a frank, ugye ezt láthattuk a közelmúltban).


A magyar 4%-os jegybanki alapkamat meg a 8-10%-os reál infláció mellett tiszta ráfizetés...

2013. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Engem igazából nem az elképesztően magas kamatok vonzanak, hanem, hogy a pénzem biztonságban legyen egy stabil gazdasággal rendelkező, fejlett ország bankjának anonim számláján. Az már csak plusz pozitívum, ha közben kamatozik is egy keveset.

Szóval tényleg ilyen egyszerű lenne? És itthoni bankszámláról át tudok utalni az ottani számlámra, vagy előbb le kell vennem a pénzt és személyesen odavinni?


Amúgy elsőnek üzenem, hogy a filmekből lehet a legtöbbet tanulni.

2013. aug. 20. 17:23
 6/7 anonim ***** válasza:

"És itthoni bankszámláról át tudok utalni az ottani számlámra, vagy előbb le kell vennem a pénzt és személyesen odavinni? "


Nekem van külföldi bankszámlám (mivel kint élek).

Simán netbankon keresztül utalok a saját számlámra. Persze nem milliókat, de itt ülök a gép előtt, a magyar számlámról elindítom és 4 munkanap alatt itt van..



Viszont én is kérdeznék a többiektől: nem kell a bankszámlanyitáshoz kint élni??? Tőlem kérték az itteni lakcímbejelentőt, tehát nem tudom melyik bank fogadja el azt, hogy egy külföldi besétál és magyar lakcímmel számlát nyit. Nekem még a munkahely miatt is kötözködtek.

2013. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De hiszen éppen ez a lényege az anonimitásnak, nemde?

Ezért viszik annyian Svájcba a pénzüket olyanok, akik számára fontos, hogy névtelenek maradjanak. Emiatt nem tudom elképzelni, hogy ha beviszem a pénzemet egy svájci bankba, akkor úgy kezelnének, mint egy magyarországi hivatalban, és egy hatezer oldalas enciklopédiát tolnának elém, aminek a kitöltésével igényelhetek egy hasonló terjedelmű kérvényt, majd... ...szóval nem tudom, te melyik országban élsz, és ott milyen szabályozás van érvényben; én Svájcban gondolkodok.

2013. aug. 23. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!