Mikor kell lakást venni?

Figyelt kérdés

Gyűjtögetjük a pénzt és valószínűleg decemberre meglesz az elegendő önerő hogy egy 10 milliós lakást vegyünk. Mondjuk azt hogy december 5-én megnéztünk egy lakást, tetszett, azt mondtuk a tulajdonosnak hogy megvesszük.


Mi történik ezután? El kell menni 5-6 bankba mégkérdezni milyen feltételekkel adnak hitelt, mondjuk ez eltart egy napot. Utána be kell nyújtani a kérvényt és ők elbírálják hogy odaadják-e a pénzt. Gondolom utána még fel kell mérni a lakás valódi értékét meg van még egy kis bürokrácia.


A tulajdonos eközben vár? Mi gátolja meg hogy ne valaki másnak adja el a lakást?


Ha december 5-én megtaláltuk a lakást amelyet megszeretnénk venni, akkor mennyi idő múlva költözhetünk be oda?



2013. aug. 24. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
vegyetek akkor lakást ha majd zsebből lesz rá pénz.
2013. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Lakást nem KELL venni! Ez egy tévképzet! Nyugat-Európában, Amerikában az emberek nagyobbik fele bérli a lakását és csak akkor vesznek ingatlant, ha idősebbek lettek vagy összegyűlt rá a megfelelő összeg. Ezért nincs errefelè akkora gond a hitelek miatt! Nem mellwsleg a saját lakás gátol a munkahely vàltásnál is, mivel kötve vagy egy adott règióhoz.
2013. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom utána még fel kell mérni a lakás valódi értékét meg van még egy kis bürokrácia.


Igen, ez lehet néhány hét is, banktól függően.


A tulajdonos eközben vár? Mi gátolja meg hogy ne valaki másnak adja el a lakást?


Letesztek foglalót (ügyvédnél!!!), ha bármilyen okból nem veszitek meg, akkor elbuktátok, ha eladja másnak, ő fizeti vissza a dupláját. Ha nem tesztek le, akkor semmi nem akadályozza meg.


Ha december 5-én megtaláltuk a lakást amelyet megszeretnénk venni, akkor mennyi idő múlva költözhetünk be oda?


Ez a tulajdonostól és a bank sebességétől is függ. Ha neki még X hónap kell, hogy mondjuk ő is vegyen abból a pénzből lakást, akkor annyit vártok. Ez mind-mind megegyezés kérdése.

2013. aug. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

nekem nagyon sok olyan ügyfelem van, aki előbb megnézeti, hogy hitelképes-e és utána áll neki nézelődni. Vannak olyanok, akik 1-2 évig is nézelődnek az első egyeztetésünk után és csak utána találnak ingatlant....


Ha decemberre lesz meg az önerőd, akkor már előtte állj neki szerintem nézelődni, hogy majd legyen elképzelésed a lakásokról , árakról stb.

A hitelképességed már most megvizsgáltathatod, megkérdezheted, hogy milyen törlesztőre számíthatsz, gondolkozhatsz, hogy megfelel-e Neked stb...


A konkrét lépések:

- bankok végiglátogatása

(én egy díjmentesen dolgozó, bankfüggetlen hiteltanácsadót keresnék fel, akit ajánlottak vagy találtam róla referenciát)

- ingatlan kiválasztása

- ügyvéd keresése az adásvételi elkészítéséhez

- adásvételi szerződés megkötése

- hiteligénylés összeállítása, majd benyújtása a bankhoz

- kb. egy hónap a hitel átfutási ideje, ezt követi

- eladó kifizetése és birtokbaadás

2013. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!