Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire néznek utána a...

Mennyire néznek utána a munkáltatónak, ha valaki hitelt igényel?

Figyelt kérdés

Házat szeretnék venni,megvan hozzá az önerőm,de kölcsönre mindenképpen szükségem van.

Félig-meddig feketén alkalmaz a főnököm.Jól megfizet,de munkáltatói igazolást a béremről nem ad!

Otthagyni hülye lennék,de igazolás kell.

Arra gondoltam,hogy megkérem az egyik barátomat,aki mellékállásban vállalkozó,hogy én odaadom neki a pénzt,ő meg havonta átutalja nekem bérkifizetés címen a havi 100.000Ftot!

Abban a bankban szeretnék hitelt igényelni,ahol a folyószámlám van,szóval ha letelt így az egy év bemennék és igényelném.

Mivel látják havi szinten a bérutalást,ezért erről igazolást nem kérnek,ezt tudom,tapasztaltam a testvérem esetét.

Csak az a kérdés,hogy vajon utána néznek e,hogy ki ez a Kis Ágoston pl.,akitől a fizum kapom,milyen cége van,mivel foglalkozik,mióta áll fenn,mennyire biztos a munk,hogy 10év múlva is tudom e majd fizetni a részleteket,vagy vajon jövőre már csődbe megy!

Valaki segítene,aki ért hozzá???

Előre is köszi!

Ja és azt ne írjátok,hogy inkább maradjak el a fenekemen és spóroljak még 15 évig,de hitelt ne vegyek fel.

Köszi


2009. okt. 31. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A bank annyit csinál, hogy felhívja a munkahelyed (helyeid) és telefonon egyeztet, hogy ténlyeg ott dolgozol-e és annyi-e a béred.


Te megúszhatod, viszont az ismerősöd, aki átutal neked havi 100 ezret bér címén (amit te adsz neki oda), ő nagyon megütheti a bokáját.. Ha kap egy ellenőrzést, és kiderül, hogy a béred után nem fizet járulékokat, abból nagy baja lehet. Ráadásul ha mindezt bankon keresztül futtatja (azaz utalja neked a pénzt), akkor még a könyvelésében le se tagadhatja, hogy van egy alkalmazottja, és nem járulékozik utána.

2009. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én még annyit tennék hozzá, hogy ha kiderül, téged még a BAR (KBR) listára is feltehetnek valótlan adatok megadásáért.

Én nem kockáztatnám.

2009. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amit az ügyfeleimnek ajánlani szoktam:

beszéljen a munkáltatóval és 3 hónapig érkezzen tőle jövedelem a bankszámlára. ha a munkáltató nem akar többet fizetni a bejelentés miatt, akkor 3 hónapig fizesd ki Te ezt a munkáltatónak.

ne egyéni vállalkozó jelentsen be, ha lehet, akkor inkább Bt vagy KFT és ne legyen a cég ellen végrehajtás...

2009. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

17:13

Hitelközvetítő vagy?

2009. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17:13 vagyok és igen, hiteltanácsadó. miért?
2009. dec. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!