Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Faktoring egyezkedés, ki...

OTP Faktoring egyezkedés, ki hogyan jött ki belôle?

Figyelt kérdés
Levelet írtatok, személyesen beszéltetek velük? Érdekelne minden tapasztalat a fent említett cégrôl.
2013. szept. 1. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is erdekele meghogy milyen jogkórúk van mit tudnak csinálni?L
2013. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tértivevényesen küldték a levelet vagy ajánlottan, valamit miről van szó? mi áll benne, mi a tartozásod?
2013. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A tartozás áll benne. Csak simán küldenek levelet (szóval csak bedobja a postás és ennyi). Hiába kértem, hogy küldjék ajánlottan mert így nem biztos, hogy a mostani levelezési formában megkapom a küldeményeket (erre ők: "Nem tudnak ajánlottan levelet küldeni!" Miért is???)
2013. szept. 2. 14:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szánalmasak a faktoring cégek... mind ezt csinálja, hogy nem küldenek. Én pl Instrum Justita-val cumizok, mert ők is és ügyvédük is egy szép nyomtatott névaláírásos levelet küldtek, nem fénymásolt, név oda van szerkesztve, kiszurható ha közelről van néztem a képet, az meg már hamisítás, csak nincs kedvem bíroságra járni ilyen miatt... mert elég durván elhuzodhat, csókos ismerős, stb. pénz beszél miatt
2013. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Te is csak simán kapod a leveleket? Semmi ajánlott vagy tértivevény?

Próbálsz velük egyezkedni?

2013. szept. 3. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:
És mit tudnak csinlni ha nem fizet valaki?? Mit tehetnek?
2013. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha nem fizet valaki akkor küldenek egy levelet a munkáltatójának, hogy ennyi meg ennyi ideig x %-ot vonnak a fizetéséből (általában 33% vagy 50% szokott lenni)ameddig meg nem térül a tartozás. Ha nincs jövedelme a házra terhelik rá ami a nevén van, tehát mondjuk egy 18 milliós házban élsz van 5 milliós tartozásod akkor is simán viszik a 18 milliós házat (persze a különbözetet nem kapod meg), tehát árvereznek (a minimum ár a tartozás összege). Ha házad vagy lakásod sincs akkor ingóságból próbálják a tartozást beszedni (megvan egy minimum, hogy mit kell meghagyniuk pl 2 vagy 3 váltás ruha, ágy stb), de nyugodt szívvel viszik az ebédlőasztalt, a ruhásszekrényt stb. A maradék tartozást pedig megpróbálják behajtani valahogy (innentől már én sem tudom).
2013. szept. 4. 14:41
 8/8 Sylvi87 válasza:

Otp faktoring

Az üzenet szövege: Szia én így jártam..2009 ben vettem fel az OTP-től 140 000 Ft A hitelt(személyi kölcsönt) de nem tudtam visszafizetni mert kirugtak az akkori munkahelyemről,többször fizettem részleteket ahogy tudtam volt hogy kimaradt pár hónap,átadták az ügyemet a faktoringnak.Tavaly decemberben küldtek egy levelet hogy ha befizetek 203 000 Ft akkor le van tudva a tartozásom békén hagynak.akkor rögtön nem tudtam fizetni,, befizettem a faktoringnak áprilisban 203 000 ft-ot plusz utánna még két hét múlva küldtek még egy 5000 ft csekket azt is befizettem..Egy hónap múlva küldtek levelet hogy menjek be személyesen mert még mindig tartozok,be mentem és ott azt mondták hogy azon felűl amit befizettem még tartozok 214 000 Ft-al.Kicsit kiakadtam hogy decemberben még megelégedtek volna 203 000.négy hónap múlva pedig több mint a dupláját kérik.Mivel nem volt pénzem ügyvédre és nem akartam hogy az ingatlan tulajdoni részemre terheljék a tartozását amivel én egyébként nem értek egyet,részletfizetési megállapodást kötöttem velük amit már 3 hónapja fizetek havi 6000 Ft-tal.Küldtem levelet Orell Zsoltnak aki rárakta a végrehajtást az ingatlanra de nem válaszolt.Amúgy miután kifizettem a 203 000 Ft-ot rá egy hónapra küldte a bírósági végrehajtást.Nem értem hogy lehet az hogy ha fizetem rendesen és a tőkerészt végülis már befizettem egy hónappal az elött hogy küldték a bírósági papírt akkor mégis miért rakták rá az ingatlanra október 3-án mikor augusztus óta fizetek részletekben.Tegnap beszéltem velük telefonon és tegnap azt mondták hogy 244000 Ft a tartozásom.Ha ezt nem fizetem be addig nem veszik le.

Hétfőn megyek be a Faktoringhoz személyesen.

Nem tudom hogy sikerűl e intézni valamit,mert én úgy gondolom hogy sok törvénybe ütköző dolog van abban amit én most leírtam ,de ezek szerint a faktoring sok mindent megtehet.Ja igen és ez abból derült ki hogy pénteken utalt volna a Fundamneta amiből a tesóm az ingatlanunkat újjította volna fel.akkor mondták 160053 Ft terhelést rakott október 3-án az otp faktoring az ingatlanra.Így ha nem kerűl le az ingatlanról a végrehajtás elesik közel 2 millió Ft-ol illetve kb 200 ezer ft-tól amit a hitelügyintézésre költött illetve szeptember óta a fundamneta havonta 12600 Ft-ot von arra a hitelre amit még ugye meg sem kapott.Szerinted jogos ez hogy fizetem a tartozásom havi részletekbe és mégis terhellnek?Illetve hogy decemberben 203ezret kértek májusban pedig már közel 500ezret követelnek.Ja és beszéltem telefonon a végrehajtóval ők azt mondták hogy a faktoring nem tájékoztatta őket arról hogy részletfizetési megállapodást kötöttem velük.a faktoringnak is elmondtam mindezt akik azt mondták hogy csak szüneteltetni tudják a végrehajtást.Megszüntetni nem mert hiába fizettem be idáig 350ezret egy éven túli a tartozás és ha nem akarom hogy elárverezzék az ingatlant ami egyébként 12 milliót ér akkor fizessek be 224000-et plusz a végrehajtó költségét amit nem tudott megmondani hogy pontosan mennyi de azt mondta 50ezer nem takarja be.Ja és jelenleg munkanélküli vagyok 22800 ból élek.

2013. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!