Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most hogy megint emeltek a...

EagleHUN kérdése:

Most hogy megint emeltek a banki díjakon, utalni vagy pénzt fölvenni olcsóbb? Mi változott?

Figyelt kérdés

Le tudnátok írni most mire hány %-ot számol föl a bank és mennyit az állam?

pl: OTP-nél?



2013. szept. 2. 15:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Még a limitek is érdekelnének, úgy tudom van ami maximalizálva van.
2013. szept. 2. 15:21
 2/10 anonim ***** válasza:

2013.08.01-től 2013.09.03-ig

[link]


2013.09.04-től 2013.09.20-ig

[link]


2013.09.21-től

[link]

2013. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még mindig utalni (és csoportos beszedési megbízást adni) a legolcsóbb.
2013. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Még mindig utalni (és csoportos beszedési megbízást adni) a legolcsóbb."

Miért? Ha kp-ban kéred a fizetésed (és ha hajlandóak is így kiadni, mert már nem kötelezhet a munkaadód az új munka törvénykönyve szerint bankszámlavezetésre) akkor sem ezeket sem a számlafönntartásodat (beleépítve a bankadó) nem kell(ene) kifizetned. :)


Ha mégis utalnod kell valahova (és nem a postán fizetsz be csekket kp -el), akkor a bank meg örüljön hogy hozzájuk mész be és beviszel pénzt, megmondod a számlaszámot hova utalják és kész, akinek utalva van az már úgy is fizetett a számlája fönntartásáért a banknak, a fönntartás pedig az én értelmezésem szerint azt jelenti (vagyis tartalmazza) hogy vezetik, könyvelik, kiadnak belőle pénzt és fogadnak rá pénzt, nem értem miért kellene ezekért a szolgáltatásokért külön még 1x (tehát tulajdonképpen 2x) külön is fizetni.


Egyébként most látom hogy még 08.29-én 100000HUF kp fölvételre (amiből havi 2db ra kedvezményem van) 600HUF-ot vont le az OTP! Ezt akárhogy nézzük 0.6% = 6 Ezrelék!

Ez barátok közt is jó messze van az akkor még 0.2 állami ezreléktől ami most már 0.3 ezrelékre nőtt, tehát a "kedvezményes" kp fölvételre a bank jelen esetben az OTP, 20 szorosát számította föl (0.3 ezrelék helyett 6 ezreléket!!!) csak mert a bankadó is benne van meg busásan keresni is akarnak rajtatok!


Akkor inkább megkérem a munkaadóm hogy készpénzben fizessen, sőt megadok nekik egy tippet hogy nyugodtan vegyék föl a pénzt valamelyik határ menti de már külföldön lévő városban és akkor az adókat sem kell itthon befizetniük a kp felvét/átutalás után, csak a páncélautót meg az őröket. Ami mondjuk egy 100 milliós összegnél (minden alkalmazott fizetése egy kisebb cégnél) 3 milliós megtakarítást eredményez és ebből a 3 millából már havonta egyszer megteheti egy cég hogy páncélautót és 2 őrt béreljen, még marad is nekik belőle! XD

Az alkalmazottaik meg mind örülnek mert megszabadulnak ettől az őrülettől. (Ergo nettó fizetésemelést kaptak.)


[link]


[link]

2013. szept. 4. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:

"Miért? Ha kp-ban kéred a fizetésed (és ha hajlandóak is így kiadni, mert már nem kötelezhet a munkaadód az új munka törvénykönyve szerint bankszámlavezetésre) akkor sem ezeket sem a számlafönntartásodat (beleépítve a bankadó) nem kell(ene) kifizetned. :) "


A munkaadónak macera a kp felvét, ha nincs kp forgalma. Leépítésnél én elsők közt azt küldeném el, aki macerás. Ezenkívül én hiába tudnám megvédeni magam, nem szívesen járkálok többtízezer Ft-tal a zsebemben, pedig legalább egyszer haza is kell vinni. A postán sem szeretek sorbanállni. Egyre több szolgáltató ad kedvezményt, ha digitális számlázásra váltasz (e-számla+utalás vagy díjbeszedés), illetve egyre több szolgáltató számol fel valamilyen jogcímen plusz díjat kp-forgalomért, azaz a csekkért.


" Ezt akárhogy nézzük 0.6% = 6 Ezrelék!

Ez barátok közt is jó messze van az akkor még 0.2 állami ezreléktől ami most már 0.3 ezrelékre nőtt, tehát a "kedvezményes" kp fölvételre a bank jelen esetben az OTP, 20 szorosát számította föl (0.3 ezrelék helyett 6 ezreléket!!!) csak mert a bankadó is benne van meg busásan keresni is akarnak rajtatok!"


A pontosság kedvéért: 2 ezrelékről (nem 0.2) emelkedett 3 ezrelékre (nem 0.3), és az fog 6 ezrelékre emelkedni szeptembertől. A kp felvétel díja szinte minden esetben fix összeg+a felvétel néhány ezreléke. Az pusztán véletlen, hogy most éppen 6 ezrelékre jött ki. És még arról nem is beszéltem, hogy ha az első esedékes fizetésemelés elmarad, ráadásul a cégvezető be is jelenti, hogy mivel az ő költségei a kp-sok miatt emelkedtek és azért marad el, akkor utána még be mernél menni dolgozni?


"Akkor inkább megkérem a munkaadóm hogy készpénzben fizessen, sőt megadok nekik egy tippet hogy nyugodtan vegyék föl a pénzt valamelyik határ menti de már külföldön lévő városban és akkor az adókat sem kell itthon befizetniük a kp felvét/átutalás után, csak a páncélautót meg az őröket."


És szerinted melyik határ túloldalán van Forintos bankautomata? De egyefene, legyen! Tekintsünk el most attól is, hogy külföldi ATM-ben többszöröse (4-5 euró/alkalom!) a pénzfelvétel. Szerinted mennyibe kerül mondjuk 1 órára páncélautót és hozzá őröket bérelni?


"Ami mondjuk egy 100 milliós összegnél (minden alkalmazott fizetése egy kisebb cégnél) 3 milliós megtakarítást eredményez és ebből a 3 millából már havonta egyszer megteheti egy cég hogy páncélautót és 2 őrt béreljen, még marad is nekik belőle!"


100 milliónak a 6 ezreléke 600 000Ft (egyszerű matematikai művelet, 100M*0,006). Hatszázezer Forint. Honnan is lesz ebből 3 milliós megtakarítás? Arról már nem is beszélve, hogy nincs az az ATM, amiben egyszerre lenne ennyi pénz, arról nem is beszélve, hogy az egyszerre kiadható pénzösszeg limitje is maximum 200000 szokott lenni, tehát legalább 50 tranzakció kellene. Elárulok egy titkot amúgy: ennyi pénz bankfiókban vesz fel a cég, teljesen mások a számlavezetési díjak, mint neked.


"Az alkalmazottaik meg mind örülnek mert megszabadulnak ettől az őrülettől. (Ergo nettó fizetésemelést kaptak.) "


Lásd fent, amikor a fizetésemelés elmaradásáról beszéltem. Akkor mi lenne? Akkor is elintéznéd egy sima "az alkalmazottak meg mind nem örülnének" szöveggel?



Összességében: ne haragudj kedves kérdező, nem tudom megítélni, hogy a pénzügyi analfabéták, vagy a naiv félretájékoztatottak táborát erősíted. Szerintem egyik sem jó, sem a pénztárcádnak, sem a vérnyomásodnak. Egy kis matek korrepetálásra is benevezhetnél.

2013. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a kérdésre, de a témához kapcsolódóan kérdezném: nyugdíjas kérheti a készpénzfelvételt (postai úton)? Jobban járnék, akkor is lennének levonások? (Elnézést, hogy itt tettem fel a kérdésem, de feljebb volt erre vonatkozó kérdés, igaz, aktív dolgozó esetén.
2013. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nagymamámnak világ életében kp-ban jött a nyugdíja, tehát kérhető kp-ban a nyugdíj. Azt nem tudom, hogy ha egyszer kérted már, h utalják, akkor vissza lehet-e térni a kp-ra. De valószinűleg igen.
2013. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Újabb infót halottam, tulajdonképp a kártyás fizetés jóval olcsóbb mint a készpénz felvétel, sőt megfelelő bankválasztás esetén akár ingyenes is lehet. Erről mit tudtok?
2013. szept. 14. 15:23
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös. Nem tudom honnan szedted hogy a határon túl bankomat -ból venne föl pénzt bármelyik cég. Én nem ezt írtam. A Magyarországot körülvevő országokban mindenütt van már OTP fiók, sok a határ közelében de annak túloldalán. Mert például sok Magyar is átjárt oda mondjuk kölcsönt fölvenni, mert sokkal kedvezőbb feltételekkel adták ott mint az itthoni OTP-k ben.

Az ezreléket wikipédiáról néztem ki ezek szerint ott is rosszul van megcsinálva. Vagy a % jel után írt kis köröcske maradt le a szövegemből? ( %o )

[link]

2013. okt. 24. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:

"Újabb infót halottam, tulajdonképp a kártyás fizetés jóval olcsóbb mint a készpénz felvétel, sőt megfelelő bankválasztás esetén akár ingyenes is lehet. Erről mit tudtok?"


Ez így van. Amelyik banknál nem ingyenes a kártyás fizetés, azt ott kell hagyni. Ez persze nem zárja ki, hogy a másik bank nem építi bele az alapdíjába az összeget, ezért kell összhasonlító oldalon megnézni, hogy az egyéni használat mellett várhatóan melyik bank a legolcsóbb.


"Kedves 5-ös. Nem tudom honnan szedted hogy a határon túl bankomat -ból venne föl pénzt bármelyik cég. Én nem ezt írtam. A Magyarországot körülvevő országokban mindenütt van már OTP fiók, sok a határ közelében de annak túloldalán. Mert például sok Magyar is átjárt oda mondjuk kölcsönt fölvenni, mert sokkal kedvezőbb feltételekkel adták ott mint az itthoni OTP-k ben. "


Ezzel sincs előrébb a munkáltatód. Ugyanis a külföldi bank, hiába magyar az anyacég, legfeljebb úgy fog adni devizát (ugyanis a határ túloldalán a Forint akkor is deviza, ha OTP leányról van szó), hogy árfolyam-konverziót hajt végre, amivel szintén bőven a 3-6 ezreléken túl veszít a munkáltató. Arról nem is beszélve, hogy a magyar OTP számláról a határ túloldalán lévő OTP leánybanknál nem fognak a magyar OTP számláról pénzt kiadni, csak ha ott is vezetsz számlát, amire előtte átutaltad a pénzt tranzakciós adóval, utalási díjjal és esetleg konverióval drágítva.

Hidd el, hogy nem tudsz olyan esetet mondani, amikor a munkáltató olcsóbban jut pénzhez.


"Az ezreléket wikipédiáról néztem ki ezek szerint ott is rosszul van megcsinálva. Vagy a % jel után írt kis köröcske maradt le a szövegemből? ( %o ) "


Itt nem tudom mire gondolsz. Azt jól írtad, hogy 0.6%=6 ezrelék. Azt nem, hogy 0.2 vagy 0.3 ezrelék lenne a tranzakciós adó. 0.2% vagy 0.3%, azaz 2 vagy 3 ezrelék a tranzakciós adó. Kp felvételnél meg 6 ezrelék (6%o).

2013. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!