Hogyan juthatok lakáshoz?

Figyelt kérdés
A párommal eggyütt 19 évesek vagyunk. Ugy lehet házhoz jutni hogy kinézek egy lakást megbeszélem a tulajdonossal hogy had vegyek fel kölcsönt a házra és utána abbol kifizetném (foglalot adnék neki). Nekem nincs munka viszonyom mert terhes vagyok csak a páromnak van!
2008. júl. 2. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog, hogy szeretnél kölcsönt felvenni, egy másik pedig, hogy a bankok nem biztos, hogy szóba állnak veletek... A bankok ugyanis csak hitelbírálat után adnak kölcsönt, általában megnézik, mennyi a havi jövedelmetek, mennyi önrésszel tudtok beszállni a lakásba (a lakás értékének 10-20%-át előre kell szállítani, de a pontos érték bankfüggő). Kérdés hogy a párod mennyit keres, és hogy milyen futamidőre veszitek fel a hitelt. Ha hitelből akartok saját lakást, számíts rá, hogy havi 50-60000 (!) forint lesz csak a hiteltörlesztés, aztán a rezsi sem éppen a legolcsóbb manapság, valamiből nektek is élnetek kell, enni, ruházkodni, a legnagyobb tétel viszont a baba lesz, aki alsó hangon kb. havi 30 ezer forintot fog elvinni. Így azt tudom mondani, hogy ha megvan a párod havi 200000 forint nettója, és össze is házasodtok addig, akkor nyugodtan vágjatok bele. Más esetben elég necces a dolog.
2008. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
az előzőhöz csak annyit, hogy az az 50-60e Ft még enyhének is tűnik...
2008. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!

nagyon érett, intelligens lány lehetsz...

ahogy drága megboldogult nagyapám mondta mindig: előbb az ól, aztán a disznó.=előbb a kéró, aztán a gyerek...

sajnálom szegényt, h. ilyen körülmények közé születik...

2008. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!