Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valóban csak ennyi lenne a...

Valóban csak ennyi lenne a törlesztőrészlet?

Figyelt kérdés
ma voltam otp bankban használt lakás vásárlásra szeretnék 1 millió forintot, kalkulációt végeztek miszerint 6 évre havi 18 000 forint lenne a törlesztőrészlet.
2013. szept. 12. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Az 1 millió kevés, azért csak ennyi. Gondolj bele, ha 10 milliót vennél fel, akkor már 180 ezer lenne, pedig a 10 millió sem sok.


6 évben 72 hónap van. Havi 18 000 * 72-vel = 1 296 000 ft.

Ennyit fizetsz vissza ugye, ami 296 000 forint osztva 6-tal évi 49 333 forint kamatkiadás. Vagyis 4,9%-os THM-mel (kamattal) jutottál hitelhez. Erre csak azt tudom mondani, hogy ez nagyon jó! Örülj és élvezd az olcsó hitelt, mert ez tényleg jó.

2013. szept. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennél még jobb lakáshitelt is össze lehet rakni az OTP-ben (is).


Az Otthonteremtési kamattámogatott hitel mellett még egy állami támogatást is igénybe lehet venni bárkinek. Az 1 millió Ft-ot vissza lehet törleszteni 4 év alatt is havi 22.000Ft-os havi részletekkel.

Ekkor az összes visszafizetendő 1.056.000Ft, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag kamatmentesen fizeted vissza a hitelt. Ehhez nem kell más, csak egy kis leleményesség, utána járás és nem kell belenyugodni, hogy az OTP-ben csak olyan hitelt kínálnak, ami minimum 6 éves futamidejű.:)

2013. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Biztos akciós a hitel!


Beugrani jó, de a feltételek bármikor változhatnak, szabályozás akciós hitelre nem vonatkozik, tehát ha úgy dönt a bank holnaptól 78 000 a részleted!


Így lett nekem pl. 2,3%-os akciósból 12,5%-os, érdeklődj utána "akciós"-e?

2013. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Mellesleg én 1,4m-át vettem fel 4 évre, erre végül 3,1m-át fizettem vissza!
2013. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves 20.44-es, a jelenleg elérhető hitelek már nem lehetnek "akciósak", mert ezt tiltja a PSZÁF. Ma már átlátható árazás van, nem lehetnek rejtett költségek a hitelekben.


Pl aki azt szeretné, hogy a hitele 10 évig állandó kamatú legyen, most olyan hitelt is választhat, de a kérdező hitele is fix törlesztő részletű, állandó kamatú, államilag támogatott és nincs benne semmi trükkös, eldugott plusz fizetnivaló.

2013. szept. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt most nem utánanézve mondom, csak régebben olvastam valahol, ezért kérdezem tőled:


A kamatot nem csak 1, 3 vagy 5 évre lehet fixálni?


Közben megtaláltam, itt olvastam erről:

[link]

2013. szept. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A "kiszámoló" jó blog, én is nagyon szeretem, de az írója hitelügyekben nem naprakész (én igen). Van olyan bank, ahol lehet választani 10 éves kamatperiódust is, illetve ha jól rakod össze a hiteled, meg lehet csinálni azt is, hogy végig kiszámítható, fix legyen minden törlesztőrészlet ennél jóval hosszabb futamidőre is.
2013. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kieg az előzőhöz


8.19-es, ha jól megnézed, a belinkelt kiszámolós bejegyzés több, mint másfél éves. Azóta 3x módosult pl a támogatási törvény, drasztikusan csökkentek a hitelkamatok, sok kedvező változást hozott az egyre élesebb verseny a bankok között és ma már igen "szép" hiteleket lehet összerakni. Egy kis ügyeskedéssel még a kamatokat is teljes egészében kompenzálni lehet az állami támogatásokkal. A pár milliós hiteleknél pl igen könnyen el lehet érni, hogy ugyanannyit kelljen visszafizetni, mint a felvett hitel, ha valaki vállalni tudja a 4-5 éves futamidőt.

2013. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!