Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mai nap kaptam egy leveles...

Mai nap kaptam egy leveles értesítőt az egyik OTP bankfióktól, hogy az általam igényelt AMEX hitelkártyám elkészült. Holott semmilyen kártyát nem rendeltem. Lehetséges, hogy így találomra kiküldik a leveleket reklámfogás céljából bárkinek?!?!?!?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. szept. 12. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, egy ismerősöm is kapott.

Ha nem kell, akkor kidobhatod nyugodtan.

Persze biztosat az OTP tud mondani.

2013. szept. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pénzforgalmi törvény kifejezetten tiltja, hogy kérés nélkül készítsen/küldjön a bank bankkártyát, kivéve, ha egy meglévő, lejárt kártyát cserél le ugyanolyan újra. Ezért a legjobb, ha tényleg megkérdezed az OTP-t, hogy mi alapján, kinek a kérése alapján készítették el neked a kártyát. Én biztosan utánajárnék...



"41. § (1) A pénzforgalmi szolgáltató kizárólag az ügyfél kifejezett kérelme esetén bocsáthat rendelkezésére készpénz-helyettesítő fizetési eszközt, ide nem értve a már meglévő készpénz-helyettesítő fizetési eszköz cseréjét."

2013. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vagy eddig is hitelkártyád volt és kérés nélkül más típusra cserélték a lejártat...kérdezz rá és reklamálj, ha nem kérted!
2013. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak az a furcsa, hogy ez nem bankkártya, hanem hitelkártya.. :/ És soha nem volt hitelkártyám és nem is lesz! Megáll az eszem. Az tuti, hogy a következő utam az OTP-hez fog vezetni...

Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 13. 07:13
 5/5 anonim ***** válasza:
majd írd meg, mi volt!
2013. szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!