Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » "Saját devizaszámláról, saját...

"Saját devizaszámláról, saját lakosságira kérném. " "Sajnálom, de nem lehet. " Mivan?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!

Véleményeket kérnék.

Hogy létezik, (létezik-e egyáltalán), hogy a (véletlenül) devizaszámlára kért összeget nem lehet átvezetni lakossági folyószámlára. Mindkét számla azonos - megnevezni nem szeretném, de ha kéritek elárulom - banknál van, egy személy nevén. Most gyorsban kéne áttenni a lakossági folyószámlára a szóban forgó összeget és onnan tovább utalni, de azt mondták, nem lehetséges. Az az egyetlen mód, ha kivesszük devizába, átvisszük egy valutaátváltó irodába, ott átváltjuk (ki tudja mennyiért), majd befizetjük a lakossági folyószámlára forintban? Ezt így hihetetlennek - és lehetetlennek - tartom. Nem lenne jó, ha rossz(abb) árfolyamon kellene váltani és kétszer is tranzakció után fizetni az államnak és banknak is, mert ezt nem lehet megoldani házon belül anélkül, hogy x százezer forintokkal mászkálni kelljen az embernek.

Várom mielőbbi válaszotokat, mert sürgős lenne!

Köszi!

macann



2013. szept. 16. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem fikázni akarlak de nekem az OTPnél van egy deviza és egy forint számlám! De a deviza számla nyitásánál a szerződésben benne volt, hogy forint számlára nem lehet róla utalni kizárólag eurós számla csak! A Te szerződésedet nem ismerem így csak a sajátoméról tudok nyilatkozni.
2013. szept. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem az én számlámról van szó, hanem egy rokonéról, így nem tudom mi van a szerződésében. Én csak azon vagyok nagyon leakadva, hogy egyáltalán nem lehet ilyet csinálni. (És miért nem?) Gyakorlatilag nem tudom az egyik zsebből a másikba áttenni a pénzt!
2013. szept. 16. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!