Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vehetek fel diákhitelt úgy,...

Vehetek fel diákhitelt úgy, hogy a szüleim ne tudjanak róla?

Figyelt kérdés

Első éves főiskolás vagyok. Amikor még gimnáziumba jártam, 11. és 12. osztályba, akkor dolgoztam, de a mostani órarendem miatt nem tudok elmenni dolgozni, mert majdnem minden nap reggel megyek suliba és késő este végzek. A hétvégét pedig nem szeretném munkával eltölteni, mert kell egy kis kikapcsolódás, pihenés, na meg persze tanulni is kell.


Szeretnék felvenni diákhitelt, 5 éven keresztül (3 év alapképzés + 2 év mesterképzés) havi 50.000 Ft-ot. De félek, hogy fognak küldeni ilyen levelet, hogy X millió tartozásom van, és nem akarom, hogy a szüleim tudjanak róla. :S


Lehet például olyat csinálni, hogy kibérelek egy postafiókot, és a postafiók számát írom be a címhez a diákhitel szerződésén?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. szept. 18. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Levelezési címnek bármit megadhatsz.


Ennek annyi a lényege, hogy a levél arra a címre érkezik, amit te megadsz. Ha a szüleiddel élsz, akkor add meg a legjobb barátod, ismerősöd, nagymamád, kutyád, bárki címét, akiben eléggé bízol, hogy megkérhesd erre a szívességre és ne beszéljen róla.

Ha albérletben laksz, akkor simán add meg annak a címét levelezési címnek.

2013. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.


És akkor a lakcímre 100%, hogy nem küldenek semmit?


És postafiókot nem lehet megadni levelezési címnek? Azok a barátaim, akikre rábízhatnám ezt, messze laknak. :D

2013. szept. 18. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Levélben nem küldenek soha semmi érdekeset.


Egyszer elmész ügyintézni a bankba, ahol igényled.

Ezen kívül ha nyitsz DiákhitelDirekt felhasználói fiókot (olyan, mint egy netbankja a bankszámlának), akkor azon keresztül (és telefonon) intézhetsz mindent a későbbiekben.


Csak azt mondom, hogy nem baj hogyha messze lakó barátodhoz jön a levél, aki ritkán tudja átadni, mert komolyan mondom, levélben soha nem küldenek semmi olyat, ami fontos lenne, vagy olyat, amit neten vagy telefonon ne tudhatnál meg vagy ne tudnál elintézni.

2013. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem érdemes felvenni
2013. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdemes felvenni.


Akiket állandóan hallok, hogy nem bírják visszafizetni, általában alacsony fizetéssel tudnak elhelyezkedni és/vagy csak a minimálisan kötelező törlesztőt fizetik.


Én majdnem 2 éven keresztül havi 100 ezret törlesztve fizettem vissza, egyből az egyetem után úgy, hogy az akkor elérhető legnagyobb összeget vettem fel.

2013. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Az a tervem, hogy egyetem után külföldre megyek (MSc-vel tuti, hogy találok 4 hónapon belül munkát), és néhány éven belül visszafizetem a hitelt.

2013. szept. 18. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!