Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan juthatnék lakáshoz?

Hogyan juthatnék lakáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék lakást vásárolni Komlón, otthonteremtő hitelre 10 év futamidővel. (2-3 millió HUF) Sajnos nem áll rendelkezésemre önerő. Van egy kis megtakarításom, de az csak a járulékos költségeket fedezné. A bruttó alapbérem 110 ezer, pótlékokkal együtt olyan 100 ezer körül szoktam kézhez kapni. Muszáj önálló életet kezdenem, de albérletbe nem szeretnék menni. Mit lehet ilyenkor tenni?
2013. szept. 22. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Hát, ha nincs önerő, és nincs magasabb fizetésed akkor hitelt nem nagyon fogsz kapni.. Menj be egy bankba és kérdezd meg, hogy mik a lehetőségeid, ilyen feltételek mellett..Hátha van valami megoldás.
2013. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Csodák nincsenek, spórolni kell, többet dolgozni, váltani munkahelyet ha kell...


Privát véleményem, hogy a saját lakás amúgy sem ideális családalapítás előtt, mert megöli a mobilitásodat, ezáltal hátrányba kerülsz az amúgy is nagyon szigorú munkaerőpiacon...

2013. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Saját lakás minimum csak 30-35 évesen, én is ezt vallom (ha nem örökölt).


Most nem fogsz tudni lakást venni, mert 0 önerőre nem adnak. A válság előtt adtak 2001-2008 között, de pont ebből lett részben a válság, hogy rengeteg olyan ember kapott lakáshitelt (is) akiknek nem kellett volna adni.


Ennek ellenére itt megtalálod, hogy jelenleg a lakásvásárláshoz milyen támogatásokat tudsz igénybe venni, néhány még most is létezik:


[link]

2013. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%
Én is azt mondom várjj még vele. Ha nincs önerő akkor egyébként sem gondolkodhatsz hitelben.
2013. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

"de albérletbe nem szeretnék menni"


Pedig ez a megoldás. Miért nem szeretnél?

Mi is és még sokan így csináljuk, nem tudom mi ezzel a gond... Az se feltétlen igaz amit sokan gondolnak hogy albérletre fizetnek "feleslegesen" miközben a "saját" lakás hitelét is fizethetnék. Mert ilyenkor nem gondolnak bele, hogy a pénz nagy része a főbérlő helyett ilyenkor a bankot gazdagítja. Aztán az is ott van, hogy albérletnél ha elromlik valami az nem az én kockázatom. És még mobilabb is vagyok, az is igaz.

Lényeg ha mindent összeszámolsz reálisan akkor abszolút nem az jön ki, hogy az albérlet havi több tízezer forint kidobott pénz lenne egy hiteles "saját" lakáshoz képest. És igenis lehet albérletben is spórolni és gyűjtögetni, hogy egyszer majd lehessen saját lakás is.


Ha te egyedül vagy, nincs párod akkor ilyenkor legjobb ha összeköltözöl hozzád hasonlókkal, úgy olcsóbban tudtok bérelni.


Mert nagyon szép álom ez a 0 tőkével 100 ezres fizuval saját lakás, csak baromira nem reális. De pár év múlva az lehet, csak ne akard rögtön. Nem te leszel az egyetlen aki albérletben él pár évet...

2013. szept. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék albérletbe menni, mert nincs semmi biztosíték arra, hogy a tulajdonos nem járkál be a lakásba a tudtom nélkül, s nem is tudnám magam annyira otthon érezni egy olyan helyen, ahonnan bármikor költözni kell. (például eladja a tulaj a lakást - jó, tudom ki kell kötni, hogy mennyi időm van ilyen esetben kiköltözni - de már maga a lehetőség is zavar) Ugyan nem vagyok tapasztalt a hitelek terén, de ha piaci ár alatt sikerülne venni egy lakást, akkor sem lenne lehetséges önerő nélkül? (ha a bank az értékbecslő által megállapított érték 80%-áig ad hitelt, amely egyenlő a kialkudott vételárral)
2013. szept. 22. 15:41
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

"de ha piaci ár alatt sikerülne venni egy lakást"


Ilyen nincs. Ha megveszel valamit egy adott áron akkor az a piaci ár. Nyilván azért nem vetted 20%-kal drágábban mert az nem a piaci ár. :) Drágán te se szeretnéd megvenni.


Amúgy albérlet szabályokkal nagyon nem vagy tisztában. Csak pár szó:

1. te lecseréled a zárat és onnantól kezdve az jön be akit te beengedsz. Tulajnak nincs joga bemászkálni kénye-kedve szerint. Ezt nagyon rosszul gondolod.

2. Szerződés is kitérhet rá, de egyébként törvényileg is talán minimum 3 hónap felmondási idő van ha el akarná adni, azalatt bőven találsz másikat. De nyugi, aki ki akarja adni az többségében hosszú távon ki akarja adni. Nem dönt úgy egyik hónapról a másikra hogy na most akkor eladom... de ha így is van, ott a 3 hónap, az bőven elég.

Felesleges félelmeid vannak az albérlettel kapcsolatban és teljesen irreális elképzeléseid a lakáshitellel kapcsolatban.

2013. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Miért van az, ha egy válaszban megjelenik a "többet dolgozni" szóösszetétel azt a sok lusta naplopó rögtön lepontozza?
2013. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Most csak gyors matek:

Van havi 100 ezred. Egy lakás rezsije (főleg ha olcsóbb -> rosszabb műszaki állapotú) minimum havi 30 és akkor nagyon alulról becsültem), ezt akár albérlet, akár saját ki kell fizetned. Maradt havi 70. Az mondod, hogy 2-3 millió forintra lenne szükséged egy lakás vásárlásához, ez nekem alapból irreálisan kevésnek tűnik, de nem vagyok tisztában a komlói ingatlan árakkal. De ám legyen. 10 év az 120 hónap. Az havi 20 ezer + kamat lenne, azaz havi 30 minimum, már ha kapnál önerő nélkül hitelt, amit persze nem valószínű, hogy kapsz. Szóval így már havi 60-at fizetsz ki havonta nagyon nagyon alsó hangon és még marad havi 40ed. Ennyiből kell kaját venned, öltözködni, közlekedni, élni és számolni arra, hogy a lakásban bármikor bármi elromolhat és azt meg kell javíttatni és így tovább. Továbbá ha esetleg beüt a munkahelyen a krakk és pár hónapig nem tudsz fizetni viszik az egész lakást...komolyan ez kell neked?

Ha rám hallgatsz, akkor keresel jobb melót, akár költözés árán is (nagyobb városba, Budapestre vagy külföldre), amiből normális életet lehet élni.

2013. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Magyarország tényleg szorulna már egy albérleti törvény frissítésre, hogy ezzel is előremozdítsák a saját tulajdonú lakások csökkenését.


Jelenleg az a helyzet, hogy egy gonosz bérlő bármit megtehet a tulajdonossal.

De egy gonosz tulajdonos is bármit megtehet a bérlővel.


Gondolom kérdező arról is hallottál, hogy egy korábbi olimpikon (?) híres sportolót is nehéz helyzetbe hozott a bérlője, mert simán lecserélte a zárakat és még a tulajdonost vitte el a rendőrség, miután ki akarta lakoltatni a hónapok óta nem fizető bérlőt a tulaj.


De egyébként azt akarom mondani, hogy ez nem általános. Sokkal könnyebb jó bérlőt találni tulajként és jó tulajt bérlőként, mint az elsőre látszik.


Ezen kívül ez nem akarás vagy nem akarás kérdése. Nincs pénzed lakásra. Pont. Egy kis kényelmetlenség miatt (a gondolat, hogy bármikor kitehetnek) nem választhatsz egy olyan opciót (lakásvásárlás), ami az anyagi lehetőségeiden felül áll.


Nincs választásod most, albérletbe kell menned, mert csak erre van pénzed. Ezt el kell fogadnod és inkább tenned valamit azért, hogy hosszabb távon (5-10-15 év) mégis legyen majd pénzed saját lakásba költözni, saját pénzből, ha akkor is ez lesz majd az álmod.

2013. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!