Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Öcsém egyik házában élünk...

Öcsém egyik házában élünk párommal és a gyermekemmel. Elég nagy tartozásunk van, már a behajtókkal is fenyegetnek. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Az öcsémnek eléggé bejött az élet, nekem és a páromnak sajnos nem. Egy bedőlt svájcifrankos autóhitel, és több másik miatt elég kilátástalan helyzetbe kerültünk. Az albérletünk utolsó fél évét már a testvérem fizette ki helyettünk. Utána felajánlotta hogy ideiglenesen beköltözhetünk az egyik peremkerületi házába, amit "nem használ". Azonban itt minden tárgy az övé amit mi használunk, és szerintem egyik sem az olcsóbbik fajta. Rettegek hogy a behajtó elviszi őket, mivel szerintem nem mindent tudunk számlával igazolni, hogy ez a testvérem tulajdona. Áll még az udvarban több nagyértékű autó, hajó, quad, jetski (remélem jól írtam ezeket), építkezési és egyéb gépek, ugye ezekhez nem nyúlhatnak? És ha nem tudjuk bebizonyítani, hogy tényleg nem a miénk, akkor automatikusan viszik a holmikat? Ja és kérem az olyan kommentektől kíméljetek, hogy miért nem fizeti ki őket a testvérem, ha már ilyen jól megy neki. Több részletet is a tőle kölcsönkért pénzből kellett kifizetnem, amit szintén fizetnünk kell az öcsémnek. El se tudom mondani hogy eddig mennyi, nem csak anyagiakban mérhető segítséget kaptam tőle. Ja ő nem kérte vissza a pénzt, de nem is vagyok ilyen gusztustalan hogy más tartson el, íg se tudtunk fizetni most neki. Ehhez az ideiglenes házba költözéshez is két heti győzködésre volt szükségem anyukám és a testvérem részéről.

2013. szept. 29. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ott van az állandó lakcíme annak aki tartozik akkor igen vihetik.

Tartozás fejében az állandólakcímről foglalhatnak.

2013. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az öcséddel beszéld meg - valószínű, hogy nem tudna mindent számlával igazolni, végülis ki őrizgeti évekig mondjuk a bútorok számláit? Vagy garanciaidőn túl bármi műszaki cikkét?


Szóval vele kell megbeszélned. Ha ugyanígy kerek perec elmeséled, hogy nem szeretnéd, hogy bármilyen holmiját elvigye a behajtó - ha így áll anyagilag, akkor valószínűleg képben van hogy mit lehet és mit nem, fogtok találni rá megoldást a közreműködésével.

2013. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fogják elvinni, mert semmi oka feltételezni, hogy a tied, hanem pont az ellenkezőjét kell feltételeznie. Ezen kívül a végrehajtáskor megmondjátok, hogy nem a tietek, hanem a ház tulajdonosáé. Ezen kívül vissza lehet perelni, ami megakadályozza az tárgyak elárverezését. Leltárt is készíthettek, mindenről előzetesen és aláírva tanukkal készenlétben tarthatjátok, ha jönnek. Amúgy se tudnak elvinni semmit, mert nincs hozzá eszközük és raktáruk, helyben foglalnak és a tárgy ott marad, amit neked nem kell őrizned sem, el is viheti akárki.
2013. szept. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
esetleg megírhatja a tulaj, amikor értesítenek titeket, hogy ott minden az övé.
2013. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Biztos vannak kapcsolatai, meg tudja hogy mi lehet ez. Csak félek hogyha mégis.. De ugye az autóra, meg gépekre, hajóra, ilyesmire rá se nézhetnek? Mert valami barátnőm ezzel rémisztgetett, hogy ami a bejelentett címen található, onnan bármit vihetnek. Nehezen tudnám kimagyarázni hogy hova tűnt a hajó, vagy a markoló, esetleg az Audi.. Meg most áll itt két óriási furgon, de rendszám nélkül, pedig teljesen újak. Ezek valami Mercédesek. Ugye akkor ezekhez sincs semmi közük?
2013. szept. 29. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:
HOZZÁM BE SE JÖTTEK, a tulaj kiment és a kapuban elmondta, hogy itt minden az övé és én szívességi alapon lakom ott
2013. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! És ha esetleg nincs a közelben az öcsém? Be se jöhetnek? Elnézést a sok hülye kérdésért, de már eléggé kész vagyok.. Egyébként az összes behajtócég "vezetője" ismeri őt, szóval csak nem jönnek be. Talán tud valamit tenni értünk.
2013. okt. 1. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!