Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kell állampapírt...

Hogyan kell állampapírt várásolni?

Figyelt kérdés
Mi a menete?

2013. okt. 2. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

1. Elmész ide: [link]

2. Az oldal alján látni fogsz olyasmit hogy "Ügyfélszolgálatok elérhetőségei", nyomd le hol élsz pl. Pécs

3. Régebben volt olyan hogy időpont foglalás most úgylátszik ez már nincs, szóval akkor csak menj el amikor nyitva vannak

4. Nyitsz számlát, ehhez kell az adószám, személyi és lakcím kártya

5. Aláírsz egy halom papírt, mond meg a néninek hogy internetes hozzáférést is szeretnél

6. Van ott egy ablak, odaadod a bácsinak a pénzt és az a számládra kerül

7. Most már vásárolhatsz állampapírokat. Ezt teheted interneten keresztül vagy személyesen is, ahogy jobban tetszik

2013. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves első!

Lenne még néhány kérdésem, ha ráérsz:


A számlanyitáshoz muszáj személyesen megjelenni?

Az internetes szolgáltatás(webkincstár, ha jól tudom) ingyenes?

Muszáj bankszámlával rendelkeznem, ha pénzt akarok feltenni az államkincstári számlámra?

5 éves futamidejű papírnál az évente kapott kamatokat is be lehet fektetni újra? ( kamatos kamat lenne a cél)

2013. okt. 2. 22:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, a 6. pontban írtad, hogy személyesen is lehet befizetni, tehát a bankszámla gondolom nem kötelező.
2013. okt. 2. 22:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Még az is érdekelne, hogy más nevére is nyithatok számlát, ha viszem az iratait?
2013. okt. 2. 22:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A számlanyitáshoz muszáj személyesen megjelenni?


IGEN


Az internetes szolgáltatás(webkincstár, ha jól tudom) ingyenes?


IGEN



Muszáj bankszámlával rendelkeznem, ha pénzt akarok feltenni az államkincstári számlámra?


NEM

Lehet kp és más bankszámlájárol pénzt utalni és lehet venni másvalaki számla és hitelkártyáról is állampapírt neked. Ebben az esetben, jó, ha rokonok vagytok.



5 éves futamidejű papírnál az évente kapott kamatokat is be lehet fektetni újra? ( kamatos kamat lenne a cél)


IGEN Ill. nem kell de ajánlott. ha kivennéd a TBSZ-ről a kamatot, vagy bármi mást, meg is szűnne a TBSZ. Tehát a kamatot ami az 5 éves TBSZ-en termelődik, célszerű újra befektetni.

2013. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Még az is érdekelne, hogy más nevére is nyithatok számlát, ha viszem az iratait?


NEM

2013. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Értékszámlát kötelező nyitnod, ez az alapszámla, ehhez be kell menned személyesen


e mellé nyithatsz TBSZ számlát, ehhez kell adókártya és a megszüntetéséhez vagy a feltöréséhez és az elutasításához személyese lehet csak megbízást adni, a futamidő alatt.


nyithatsz még egy euro számlát is, ha euroban akarsz euros értékpapírt venni


ezen kívül évente 1 új TBSZ számlát is nyithatsz, azt is személyesen


ezen kívül mindent intézhetsz telefonon és a webkincstáron

2013. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Még két kérdés:


Csak MÁK és a PEMÁK kötvények azok, melyek az alapkamatból, és prémium kamatból állnak? A többi papír nem követi az inflációt?


Ha arra kerülne sor, hogy el kell adnom a kötvényeimet lejárat előtt, annak mi a menete?

2013. okt. 8. 18:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia ezeket a részletkérdéseket végül is ott kérdezd meg az Államkincstárban mert ők tudják legjobban. Én csak a PEMÁK és PMÁKról tudok de lehet vannak más fajta kötvények is. Amikor aláírod a szerződést és kapsz internetes hozzáférést ott ki vannak listázva az aktuális kötvények és ott írja a feltételeket is. Mondjuk pont ma néztem hogy a 2016-os PEMÁK már csak infláció+2,25%-ot ad, szóval picivel csökkentették a hozamot a 2015-öshöz képest.


Ha idő előtt el akarod adni a kötvényt akkor azt piaci áron tudod. Jelenleg a piaci ár 99%-on áll tehát ha befektettél 1000 eurót akkor abból csak 999-et kapsz vissza + a már kifizetett kamatokat amelyeket természetesen nem vehetnek el.


Volt olyan is hogy 101% pár hónappal ezelőtt, tehát nem csak lefelé megy hanem hullámzik le-föl de nem veszettül, én még nem láttam olyat hogy 99% alá menjen, igaz nem is követem annyira az egészet.


Ha kivárod a kötvény lejáratát akkor megkapod a 100%-ot és a kamatokat ahogyan kell is. Ha ez előtt szeretnéd eladni akkor a piaci áron fogod tudni.

2013. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!