Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi esélyem van a lakáshite...

Mennyi esélyem van a lakáshitelre egyedül, kezes nélkül? Előzmények lenn.

Figyelt kérdés
Van egy 54nm-es lakás a nevemen,amin hitel van. Szüleim a haszonélvezők 1/2-ed, 1/2-ed arányban. Ők fizetik a hitelt, és minden számla az Ő nevükön van. A banki szerződés alapján engem kézfizető kezesként tartanak nyilván.(Tőlem semmiféle papírt,se kereseti igazolást semmit sem kértek annó.) Én 2,5 éve kezdtem el dolgozni,azóta csücsül a számlámon félretéve a pénzem. Lakásönrészre gyűjtök. Nekem semmi hitelem,semmi tartozásom nincs senki fele. Kérdésem az lenne,hogy én jövőre a 4 millió forintom mellé vehetek e fel hitelt lakásvásárlásra? Szeretnék egy saját lakást venni,a szüleimtől elköltözni. Hallottam mindenfélét,hogy nem kaphatok hitelt,màs szerint igen... Segìtsetek! Értelmes válaszaitokat előre is köszi!
2013. okt. 9. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
jövedelmedtől számít elsősorban.
2013. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Havi 120-140 kozott kapok kezhez fizut. A bruttom az 190-210....
2013. okt. 9. 13:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Kozalkalmazott vagyok allami cegnel-korhaz...
2013. okt. 9. 13:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akkor így jó esélyed van. Viszont a 100% az ha bemész pár bankba, leülsz tárgyalni, jegyzetelsz stb és a végén mérlegelsz.
2013. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi. Hatarozatlan ideju a szerzodesem.. Ez is jo pont a banknal ugye?
2013. okt. 9. 14:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban kezesként írtad alá anno a kölcsönszerződést és nem csak zálogkötelezettként, akkor a szüleid hitelének visszafizetéséért Te banki szempontból ugyanúgy felelsz, mint a szüleid. Egy hitelkérelemnél a Téged hitelező bank tehernek tekinti a meglévő hiteleket még akkor is, ha nem Te fizeted annak részleteket. A Központi hitelinformációs rendszerben (KHR), minden megtalálható, ami a nálad teherként jelenik meg. Ezt le tudod kérni pl a számlavezető bankodtól díjmentesen. Érdemes kikérni, mert így biztosan tudni fogod, mik vannak ott rólad bejegyezve. Pl ha van hitelkereted, vagy hitelkártyád, az is látszani fog akkor is, ha nem használod.

A bank úgy számolja ki, hogy kaphatsz-e hitelt,vagy sem, hogy minden téged terhelő hitelt figyelembe vesz. Megnézi, hogy az összes havi részlet hitelkártyának is van vélelmezett havi részlete) hogy viszonyul a fizetésedhez és ez alapján eldönti, hogy kapsz-e újabb hitelt, vagy sem.

Pl ha a szüleid hitelének havi részlete pl 40-50.000Ft/hó és Te kezes vagy abban a hitelben, akkor 120-140.000Ft nettóval esélytelen vagy egy újabb hitelre.

2013. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Készfizető kezesnek írtak. De tőlem semmit se kértek...
2013. okt. 9. 14:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérd le a számlavezető bankodtól a saját KHR státuszodat. Ha szerepel rajta ez a hitel, akkor teherként számolnak vele a bankok. (egy hozzáértő)
2013. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Cseresznyefa és a többiek!
2013. okt. 9. 15:23
 10/10 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
100%

Kezesként elméletileg a jövedelmeddel is felelsz. Viszont van bank, aki abban az esetben nem számolja teherként, ha csak kezes voltál...

Tehát a leírt adatok alapján van olyan bank jelenleg ma Magyarországon, ahol hitelképes vagy a leírt adatok alapján :)

Végig mehetsz jegyzetelve a bankokon, de szerintem jobban jársz, ha egy tapasztalt, több bankkal kapcsolatban álló, megbízható, leinformált hiteltanácsadó segítségét kéred...

2013. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!