Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » IBAN számlámhoz mindenképpen...

IBAN számlámhoz mindenképpen kell devizaszámlát nyitnom?

Figyelt kérdés

Ma voltam bent három bankban (ennyi van a városunkban).


Az OTP-nál azt mondták, ha forint alapú számlám van, arra nem utalhatnak nekem más pénznemet, kizárólag forintot. Ha más pénznemben akarom, hogy utaljanak, akkor devizaszámlát kell nyitnom, nincs kecmec.

Két különböző napon két banki alkalmazottat kérdeztem, az egyik azt állította, devizaszámla nyitásának alapfeltétele, hogy minimum 150.000 Ft-nak megfelelő összeg legyen rajta kezdésnél, plusz éves számladíja 6-7000 Ft (ami havira leosztva ugye, ha a magasabbat nézzük, durván 590 Ft). Azt állította, egyéb költsége az OTP-s devizaszámlának nincs (amit nem nagyon hiszek).

A másik nőci azt mondta, dehogy kell bármiféle induló összeg, és havi számladíja 160 Ft (elég kevésnek tűnik).


A Budapest Banknál szintén azt mondták, hogy ha idegen pénzt akarok fogadni,ahhoz devizaszámlát kell nyitnom (ők euro számlának nevezik)aminek havidíja 3 euro plusz még valamit felszámolnak, és 30-40 euro minimum kell számlanyitáskor, ráadásul mindig fenn kell tartani egy úgynevezett minimális egyenleget, mert csak akkor ingyenes vagy kedvezményes a számla díja, ja és állítólag bankkártya sem jár náluk devizaszámlához (vagy bankkártya devizaszámla esetében sehol sem jár?)


A K&H volt az egyetlen bank, ahol azt mondták, hogy ahhoz, hogy IBAN-on keresztül idegen pénz érkezhessen forint alapú a számlámra, nem kell devizaszámlát nyitnom, csak ugye a bank automatikusan át fogja váltani a forintszámlámra érkező valutát (és egyes K&H-s ismerőseim szerint rém drágán, itt a baki).


Szóval mindhárom bank egyöntetűen állította, hogy nekem az a legjobb, ha forintban kérem forint alapú számlámra a pénzt. Csakhogy állítólag átváltástól teljesen függetlenül létezhet olyan, hogy a pénz küldője nem hajlandó magára vállalni a másik fél pénzintézetének jutalékait (I will charges of bank executing the payment - és ott no-ra klikkel), és akkor később jelenik csak meg a számlakivonatomon, hogy hoppá, itt a küldött összegből levonták az engem terhelő utalási költségeket, sőt, állítólag átháríthatja a pénzfizető még a saját költségeit is rám, a pénzt kapóra...



#OTP #Budapest Bank #IBAN #deviza #K&H Bank #devizaszmla #valuta utalás
2013. okt. 16. 10:53
 1/2 A kérdező kommentje:

Ja, és az OTP-nél egyből mindkét nőci melegen ajánlgatta a devizaszámlát, mintha már a gondolat is hülyeség lenne részemről, hogy valutát szeretnék kapni, és nem nyitok neki egyből devizaszámlát. Mondtam nekik azt is, hogy akkor is megéri-e, ha a jövedelem, ami devizaszámlára érkezne, elég alacsony, és nem is biztos,hogy rendszeres lenne, ők meg mondták, hogy persze-persze, nyissam csak...


A K@H-nál meg egyből mondta az ürge, hogy ha nem nagy a pénz, és nem rendszeres, akkor meg ne próbáljak devizaszámlát nyitni, mert nagyon rosszul járok vele, irdatlan költségei vannak...

2013. okt. 16. 11:06
 2/2 haemorgen válasza:
Miért kellene? Ha külföldi pénzt akarsz rá utalni, használd szerintem a Transferwise-ot, nagyon alacsony az átváltási és az utalási díj rajta.
2015. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!