Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha inkasszót tesz valamire a...

Ha inkasszót tesz valamire a gázmüvek v. Más szolgáltató akkor az államkincstárnál lévő pénzemre kincstárjegy is megteheti? Vagy csak a banki pénzre? Nem én halmoztam fel csak tulaj vagyok és a haszonélvező nem fizet. örököltem a lakast kiskoromba

Figyelt kérdés
Anyám meg felhalmozta a számlákat. Beengedni sem enged mert mindig a haszonelvezetre hivatkozik. De olvastam hogy a közüzemi tartozast tőlem is vonhatjak mivel tulaj vagyokmelég nagy szemeétség!
2013. okt. 17. 12:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Előszöris tisztázni kellene, hogy a közüzemi szolgálatokkal ki áll szerződésben? Aztán pedig ki a közüzemi szolgálatói számláknak a számla fizetői? Ha ez az ingatlan haszon élvezője. Akkor abban az esetben az ibngatlan haszonélvezőjén hajtják be a tartozást. Erre tőbb lehtőség is van. Leg először is az ingatlan haszon élvezetre is tehetnek jelzelogot, illetve a haszon élvezet is forintositható. Tehát ebből adódig hogy ha végrehajtásra kerülne az ügy, akkor abban az esetben, az ingatlan haszon élvezetre vezetnék rá a végrehajtást! Magyarán a közüzemi szolgátató lesz a haszon élvező az adott ingatlanon. De ez csak akkor lehetséges ha a közüzemi szolgálatóval a haszon élvező van szerződve, és a haszon élvező a számla fizető is. De olyan is előfordulhat, hogy a haszon élvező jövedelméből le tiltják birósági utón, a tartozást. Ha egyik sem vezet eredményre akkor abban az esetben, az ingatlan tulajdonos mint kezeseként felel, az ingatlanon fel halmozott tartozásért. De ez már a legvéksőbb esetben fordul elő. Mert elsődlegesen a haszon élvezőn, illetve a számla fizető felel a számlák ki fizetésért. - De van egy másik megoldás is. Egy kicsit problémás ugyan, de jogi értelemben meg tehető! Eladod az ingatlant! Még pedig ugy hogy a haszon élvezeti jog megtartása mellett! Erre jogilag van lehtőséged! Igy csak az ingatlant adod el, de a haszon élvezeti jog meg marad a haszon élvezőnek!
2013. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!