Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Paypal számla nyitása lehetség...

Paypal számla nyitása lehetséges azonnal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, odaülök a géphez, regisztrálok, rögtön össze tudom kapcsolni a paypal-es számlámat a bankszámlaszámommal, onnan rögtön át tudom utalni paypal számlára a 400 Ft-ot, és rögtön megkapom a kódot? Vagy vannak lépések, amelyeknél órákat (netán napokat) kell várnom, hogy folytathassam a folyamatot?

2013. okt. 17. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

"Paypal számla nyitása lehetséges azonnal?"


Igen. Isten hozott a digitális világban...


"Úgy értem, odaülök a géphez, regisztrálok, rögtön össze tudom kapcsolni a paypal-es számlámat a bankszámlaszámommal, "


Inkább a bankkártyáddal.


"onnan rögtön át tudom utalni paypal számlára a 400 Ft-ot,"


Bankkártyával igen, de nem te utalod, hanem megadod a kártyád adatait (ha nincs te vírussal a géped, saját netet használsz, amit nem lop más sem, és nincs ellenséged házon belül sem, akkor biztonságos), és mint egy bankkártyás vásárlás fog megtörténni a 400Ft levonása.


"és rögtön megkapom a kódot?"


Ha van SMS-kontroll a kártyádon, és 400Ft-ra is küld SMS-t, akkor igen. Netbankon keresztül viszont néhány nap a tranzakció átfutása.

2013. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bankszamlarol is lehet mar utalni. Nem szukseges a kartya.
2013. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy lehet utalni bankszámláról, csak szerintem semmi értelme... Egyrészt átfutási idő van. Másrészt az utalás pénzbe kerül. Harmadrészt a pénzt nem forintban költöd el, tehát a Paypal kedvezőtlen árfolyam-konverziós rátáját kell használnod a kártyakibocsátó (pl Mastercard) emberi árfolyama helyett. Negyedrészt túl kell tervezned az utalt összeget, hogy biztosan elég legyen az adott tranzakcióra, így fölöslegesen lesz pénzed a Paypalon (mivel elég hirtelen változik a forint árfolyama mostanában, így hiába nézed meg ma az átváltás árfolyamát, ha két nap múlva már nem lesz elég ugyanarra a fizetnivalóra). Ötödször pedig az utalást könnyű elrontani, ha valaki nem túl járatos benne (pl Bofa: Re lemarad, nem jól másolja az azonosítót mert a copy-pastet nem ismeri, stb), és ezek csak napok múlva derülnek ki, míg kártyánál azonnal kiderül a hiba (és lövésem sincs mit rontanak el azok, akiknek a kártyáját elutasítja a Paypal).
2013. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor vegyesek a tapasztalatok. Mindenesetre köszönöm, hogy hozzászóltatok, érdemes mindkét oldalt látni!
2013. okt. 17. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!