Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutalás visszahívása...

Vidékibringás kérdése:

Banki átutalás visszahívása csalás céljábol lehetséges e?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősőm állítja, hogy csalás áldozata lett. Banki átutalással küldtek neki pénzt, bizonyos ellenértékért. Megkapta az átutalást, elküldte a terméket, viszont ezután az illető visszahivta a pénzt és igy pénz és termék nélkül maradt. Legetséges ezt megtenni ?

2013. okt. 17. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Visszahivas csak akkor lehetseges, ha a szamlatulajdonos beleegyezik annelkul nem. En kb 3hete jartam igy, egy ugyved ket reszletben elutalt nekem 14,5 millio forintott majd masnap felhivtak a bankbol, hogy teves atutalas erkezett a szamlara egy masik bankbol.... es hogy hozza jarulok-e ahhoz, hogy visszautaljak-e a szamlamrol... De ha nem jarultam volna hozza akkor peres uton kovetelhetne rajtam a szemely aki atulta persze majd ha jogos...
2013. okt. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Voltam bent az OTP-be és ott közölték velem, hogy 24 órán belül visszahivhatja a pénzt a küldő mindenféle akadály nélkül .

Tehát, ha mi megegyeztünk és odaadtam neki az ellenértéket, akkor ő gondol egyet és visszahivja a pénzét. Én meg leshetek, mert semmiféle bizonyítékom nincs az ellenkezőjéről.

2013. nov. 22. 07:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem így van!!! A számla tulajdonosnak bele kell egyezni mert ellenkező esetben a bank perelhető miatta!!!!
2013. nov. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Melyik városban és melyik OTP fiókban voltál?

Hol adtak neked ilyen fals információt?

Én még ilyenről nem is hallottam.

Ha a bankszáládra egy adott összeg megérkezett, akkor azon összeg felett már Te rendelkezel. A megérkezése után egy perccel már felveheted, elköltheted. Csak a Te beleegyezéseddel és írásos engedélyeddel történhet bármi a számládon lévő pénzzel, függetlenül attól, hogy egy éve ott dekkol a pénz, vagy az előző másodpercben érkezett...

2014. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elozott annyival kiegeszitenem hogy telefonos megkereses eseten ha rogzitettek a beszelgetest akkor az is elfogadott hozza jarulas lehet egy utalas visszahivasahoz! De ahhoz is az kell hogy te a telefonba azt mond a sajat bankodnak, hogy igen valoban teves utalas tortent es hozzajarulok ahhoz hogy a fogado szamlajara visszautaljak az ossszget... De csak ugy nem vonhatjak vissza!!
2014. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!