Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van valami okolszabaly arra,...

Van valami okolszabaly arra, hogy mennyi hitelt erdemes felvenni?

Figyelt kérdés
Kicsit reszletesebben: 33 eves vagyok, felretettem parommal eddig X osszeget (egyszeruseg kedveert legyen ez 30 millio Ft). Mennyi lakashitelt vehet fel az ember ekkora osszegre nyugodt szivvel? 0%, 30%, 50%??
2013. okt. 21. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:

"mennyi hitelt erdemes felvenni?"

ANYAGILAG leginkább semennyit nem érdemes, lakásvásárlás céljából.



A felvett összeg meg a bevételeitektől is függ.

Ok van 30milla, de ha minimálbéren vagytok nem lesz hitel.


Ok nézzük felvennétek 9-et.

Kerestek ketten 300nettót. Még az mindig kegyetlen sok lesz.


Én nem vennék fel 30millió mellé lakásvásárlásra semmit.

Úgy általánosságban én nem vennék fel lakásvásárlásra többet,mint másfél évnyi nettó bevételem.



Fel lehet venni 5évnyi nettó bevétel értékben is, de az anyagilag nagyon nem lesz jó.

2013. okt. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A bevételeiteknek max 30%-a legyen a törlesztő.

Szal ha havi 300 kilót kerestek akkor max 100 legyen a törlesztő.

2013. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De csak akkor, ha nem hosszúlejáratú a hitel, és van betonbiztos állásotok.
2013. okt. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semennyit. Egy 10 milliós lakásnál évi 600.000 a KAMAT MINIMUM (ilyen-olyan díjakat ki tudja, pakol-e rá a bank, kis betűs részben). Tehát ez havi 50.000 Ft. A kamat!!! Ekkor még 1 forintot nem vontak le a hitelből!


Úgyhogy ez egy hatalmas rablás ha engem kérdezel. 30 milliós háznál havi 150 ezer Ft a semmire..

2013. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Shai-Hulud ***** válasza:

"Van valami okolszabaly arra, hogy mennyi hitelt erdemes felvenni?"


Igen, van. Annyit, amennyit még gond nélkül törleszteni tudtok, még akkor is, ha egyikőtök esetleg munka nélkül marad egy ideig.

Tudom, ez eléggé behatárolja a lehetőségeket, de ugye te is látod, mi történik, ha valaki ész nélkül veszi fel a hitelt.

2013. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!